Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Wielkanocna zbiórka w Trzebini i Libiążu

30.03.2017 13:36 | 0 komentarzy | 1 532 odsłona | matzew

Od 31 marca do 2 kwietnia sieć Intermarché ponownie weźmie udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności.

0
Wielkanocna zbiórka w Trzebini i Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy między 31 marca a 2 kwietnia odwiedzić sklep Intermarché przy ul. św. Stanisława 9 w Trzebini lub przy ul. Rouvroy 1 w Libiążu i przekazać wolontariuszom dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Najbardziej pożądanymi produktami są: olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka.

Podarowane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, a stamtąd do lokalnych organizacji społecznych, które przekażą je do najbiedniejszych rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

W 2015 r. 6,5 % Polaków, czyli około 2,5 mln osób, żyło w sytuacji skrajnego ubóstwa i często pozbawione było dziennego posiłku. Problem ten szczególnie dotyczy najmłodszych. W przypadku osób, które nie osiągnęły jeszcze 18 roku życia odsetek ten wynosi 9 %.

- Grupa Muszkieterów regularnie współpracuje z Bankami Żywności. Walczymy z niedożywieniem w Polsce przez cały rok przyłączając się do zbiórek przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi oraz w ramach programu „Podziel się posiłkiem". Chętnie angażujemy się w te akcje, ponieważ dają one wymierne korzyści najbardziej potrzebującym. W imieniu Grupy Muszkieterów serdecznie zachęcam klientów Intermarché w Trzebini i Libiążu do przekazywania produktów spożywczych wolontariuszom w naszych sklepach - powiedziała Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

W roku 2016 udało się zebrać 331 ton żywności, co zapewniło spokojną i godną Wielkanoc ponad 100 tys. potrzebujących. Wielkanocna Zbiórka Żywności jest organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności od 21 lat. W tym roku akcja odbędzie się w 347 miejscowościach, w prawie 2 tysiącach sklepów w całej Polsce, w tym 36 placówkach sieci Intermarché.