Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Szkoła podstawowa w centrum pod dużym znakiem zapytania

09.02.2017 23:33 | 43 komentarze | 5 561 odsłon | Anna Jarguz
Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 07:48

Mieszkańcy Trzebionki sprzeciwiają się pomysłowi otwarcia podstawówki w centrum miasta ("jedynki"). Wtedy w "trójce" ubędzie dzieci, co w przyszłości może skutkować jej likwidacją.

43
Szkoła podstawowa w centrum pod dużym znakiem zapytania
Uczestnicy zebrania na Trzebionce przekonywali, że uruchomienie kilka kilometrów dalej nowej szkoły to zły pomysł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czwartkowe zebranie z udziałem rodziców, nauczycieli i samorządowców było burzliwe.

- Wszyscy mówimy o dobru dziecka. Tymczasem zaczęła się wojna między szkołami - mówi przedstawicielka rodziców Magdalena Taraska.

Mieszkańcy chcieli usłyszeć od radnych, jak zagłosują w tej sprawie. Niektórzy (między innymi Grażyna Hrabia, Katarzyna Majewska, Waldemar Wszołek i Jacek Woch) oświadczyli, że nie zgadzają się na uruchomienie w budynku gimnazjum nr 1 podstawówki.

- To nie ma żadnego uzasadnienia - uważa Grażyna Hrabia, przewodnicząca rady miasta.

Pozostali (Marek Harwes, Paweł Jasic, Maciej Kozub, Wojciech Hajduk czy Stefan Adamczyk) nie dali jednoznacznej odpowiedzi. Podkreślali, że nie pozwolą na zamknięcie szkoły na Trzebionce. Z ich wypowiedzi można było wywnioskować, że podstawówce w centrum też należy dać szansę.

Tymczasem wśród propozycji złożonych przez gminę do kuratorium nie ma tej, dotyczącej reaktywacji „jedynki". Jest projekt wygaszenia gimnazjum przy ul. Szkolnej.

- Podczas spotkania w gimnazjum nr 1 zostałem postawiony pod ścianą. Wtedy jednak żadnej decyzji nie podjąłem, poznałem jedynie stanowisko radnych, biorących udział w spotkaniu - tłumaczy wiceburmistrz Jarosław Okoczuk.