Po prawie trzech miesiącach przerwy piłkarze Libiąża znów wygrali (WIDEO, ZDJĘCIA)

13.11.2021 17:00 | 1 komentarz | 4 207 odsłony | Marek Oratowski
W piłkarskich derbach gminy Libiąż futboliści MKS Libiąż ograli w sobotę Żarki. Mimo że kończyli mecz w dziesiątkę.
1
Miłosz Burza z Libiąża walczy o piłkę w otoczeniu kilku rywali z Żarek

KEEZA Klasa okręgowa - Wadowice

MKS Libiąż - LKS Żarki 2-0 (2-0)
1-0 Miłosz Burza (34, karny), 2-0 Mateusz Węgorek (37)

Libiąż: K. Poznański - Samuś, D. Poznański, Lewarczyk, Węgorek, Burza, Gulik (76. Kaczor), Przybylski, Lickiewicz (72. Łowiec), Pacwa (90. Pater), Szyjka (83. Patyk)
Żarki: Madeja - Szafran, Przepiórka (41. Knapik), Horawa (55. Kosowski), Gaudyn, Ślósarz (63. Cygan), Jesionowski, Nędza, Kurzak, Patyk, Ondrejco (76. Kikla)

Oba zespoły od dawna nie wygrały spotkania. Libiążanie w tym sezonie tylko raz zaznali smaku zwycięstwa. Było to w 2. kolejce rozegranej 21 sierpnia, kiedy to 3-1 pokonali Byczynę. Przełamali się w sobotę. Ustalili wynik meczu już w pierwszej połowie. W odstępie kilku minut zdobyli dwie bramki. Najpierw jedenastkę podyktowaną za faul na Mateuszu Węgorku na gola zamienił Miłosz Burza. Niedługo potem do siatki po błędzie defensywy Żarek trafił Mateusz Węgorek.

W drugiej odsłonie gospodarze mieli idealną szansę na podwyższenie wyniku, ale Miłosz Burza spudłował z najbliższej odległości. Potem co prawda piłka dwa razy wpadła do siatki Żarek, ale sędzia odgwizdał spalone. Goście przejęli inicjatywę. Zwłaszcza od momentu, gdy w 72. minucie bramkarz libiążan Krzysztof Poznański po faulu na rywalu zobaczył czerwoną kartkę i jego koledzy kończyli mecz w dziesiątkę.

Kilka razy w opałach był jego zmiennik Kornel Łowiec, ale goście nie potrafili zdobyć choćby kontaktowego trafienia. Miejscowi kilka razy ich skontrowali. Po jednym z takich szybkich ataków gospodarze trafili w poprzeczkę.

Mimo wygranej libiążanie zakończyli rundę jesienną na ostatnim, 16. miejscu w tabeli. Ich rywale z Żarek zajmują 13. lokatę.

Obejrzyjcie wideo z kilkoma sytuacjami z derbowego starcia oraz wypowiedzią Adriana Szafrana, trenera Libiąża.