Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Na planowanym boisku piłkarskim w Trzebini powstanie zaplecze dla lekkoatletów?

11.04.2021 17:08 | 5 komentarzy | 1 915 odsłona | Marek Oratowski
Działacze KS Victoria Trzebinia przekonują, że w Trzebini powinien powstać kompleks sportowy, z którego mogliby korzystać także lekkoatleci. Napisali w tej sprawie internetową petycję do burmistrza i trzebińskich radnych.
5
Na planowanym boisku piłkarskim w Trzebini powstanie zaplecze dla lekkoatletów?
W tym miejscu ma powstać nowe boisko piłkarskie, fot. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorzy petycji wskazują, że w Trzebini jest tylko jedno większe boisko z bieżnią - obiekt Szkoły Podstawowej nr 5. Są też niewielkie boiska przyszkolne z bieżniami 60 m oraz Orliki.

W planie jest nowy obiekt piłkarski. Pełnowymiarowe boisko ze sztucznej nawierzchni ma powstać w miejscu obecnego boiska treningowego (od strony placu przy ul. Ochronkowej), przy stadionie miejskim w Trzebini. Trwa opracowanie projektu inwestycji. Działacze KS Victoria chcą, by uwzględnił moduł lekkoatletyczny.

„Trzebinia potrzebuje pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z bieżnią 400-metrową. Istniejąca infrastruktura nie zaspokaja potrzeb związanych z rozwojem piłki nożnej i lekkiej atletyki, biegania amatorskiego czy innych sportów w naszym mieście. Obecne obiekty nie pozwalają na rozgrywanie poważniejszych zawodów sportowych" - czytamy w petycji.

Działaczom marzy się, by przy nowym boisku piłkarskim oprócz pełnowymiarowej bieżni znalazło się także koło do rzutu dyskiem czy pchnięcia kulą, skocznia w dal i do skoku wzwyż. „Inwestycje we wcześniej wymieniony sprzęt w skali budowy są niewielkim procentem kosztów inwestycji, jednakże całkowicie zmienią charakter obiektu, ze stadionu stricte piłkarskiego na kompleks sportowy, na którym każda osoba chcąca trenować znajdzie coś dla siebie. Oczywistym jest, że na obiekcie powinno znaleźć się pełne zaplecze sanitarne" - podpowiadają działacze lekkkoatletyczni.

Zwrócili się do burmistrza oraz trzebińskich radnych o zabezpieczenie funduszy w budżecie gminy na lata 2022-2025. Z pełną treścią ich internetowej petycji, która jest dostępna od 10 kwietnia, można się zapoznać tutaj. Do niedzielnego popołudnia podpisało ją 65 osób.

Waszym zdaniem taki wielofunkcyjny kompleks jest potrzebny, czy wystarczy boisko piłkarskie?