Trzebiatów wygrał w Trzebini i został liderem rozgrywek

20.12.2020 11:00 | 3 komentarze | 3 554 odsłony | Michał Koryczan
Mimo udanego początku, unihokeistki PUKS Trzebinia przegrały z Jedynką Trzebiatów w sobotnim meczu ekstraligi kobiet.
3
Drużyna PUKS Trzebinia. Z archiwum klubowego
UNIHOKEJ

Ekstraliga kobiet

PUKS Trzebinia - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 2-5 (1-0, 0-1, 1-4)

1-0 Martyna Panek (3), 1-1 Agata Arendarczyk (32), 2-1 Martyna Panek (41), 2-2 Justyna Krzywak (50), 2-3 Dominika Tomaszczenik (51), 2-4 Justyna Krzywak (53), 2-5 Agata Arendarczyk (54)

PUKS: Magdalena Michaliszyn - Karolina Rozmus, Katarzyna Pabis, Dominika Kołodziej, Patrycja Gurgul, Dagmara Zadrożna, Ewelina Turek, Martyna Panek, Aneta Szmyd, Weronika Pabis, Natalia Stępowska, Michelle Horst, Patrycja Ludwiczak.

Jedynka: Alicja Adach, Justyna Krzywak, Agata Arendarczyk, Maja Mazur, Alicja Chełstowska, Daria Drzymała, Jutrzenka Cirocka, Patrycja Hliwa, Dominika Tomaszczenik, Magdalena Kaczanowska, Zuzanna Kluczyńska, Weronika Jaworska, Daria Stochaj, Natalia Skiba, Wiktoria Kopaczewska

Podobnie jak w Trzebiatowie, również w rewanżowym pojedynku trzebińskie unihokeistki musiały uznać wyższość rywalek. Na wyjeździe przegrały 2-4. We własnej hali Jedynka zwyciężyła 5-2.
Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla podopiecznych Pawła Raja. Po pierwszej tercji prowadziły 1-0, dzięki trafieniu Martyny Panek.
Przyjezdne zdołały wyrównać w 32. minucie i po dwóch częściach meczu był remis. Nadzieje na zwycięstwo drużynie PUKS dała Martyna Panek, która zdobyła bramkę zaraz po rozpoczęciu trzeciej tercji.
Był to ostatni akcent strzelecki trzebinianek w sobotnim pojedynku. W ciągu zaledwie pięciu minut zawodniczki Jedynki zdobyły cztery gole i komplet punktów pojechał do Trzebiatowa.
Najlepszą zawodniczką w drużynie PUKS wybrana została Martyna Panek, a w zespole rywalek - Justyna Krzywak.
Dzięki wygranej Jedynka awansowała na pozycję lidera ekstraligi kobiet. PUKS aktualnie zajmuje w tabeli czwarte miejsce.
Następny mecz ligowy drużyna z Trzebini zagra 16 stycznia. Zmierzy się wówczas u siebie z Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk II.