Dwoje lekkoatletów z Trzebini w blasku srebra

13.09.2020 11:30 | 1 komentarz | 4 230 odsłony | Marek Oratowski

W sobotę na stadionie AWF w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Lekkoatleci Victorii Trzebinia wywalczyli dwa medale.

1
Srebrni medaliści Małgorzata Jaśkaczek i Kamil Petka, fot. udostępnione przez klub

Na starcie stanęli reprezentanci Małopolski i Podkarpacia. Zawodnicy trzebińskiej Victorii zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając dwa srebrne medale, bijąc rekordy życiowe oraz zaliczając 10 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Małgorzata Jaśkaczek była druga w skoku wzwyż wynikiem 1.59 m. Przegrała pierwsze miejsce liczbą zrzutek. Kamil Petka zdobył srebro w rzucie dyskiem. Zaliczył też debiut w rzucie oszczepem. Uzyskał 30,25 m, co dało mu szóstą lokatę.

Tuż za podium znalazła się Martyna Śledzińska w rzucie dyskiem. Artur Łapcik zadebiutował w chodzie na 5 km i ukończył konkurencję na czwartym miejscu. Paulina Westenholc ustanowiła rekordy życiowe na 100 m (14.02 s) oraz w skoku w dal (4.29 m).

Po południu odbył się mityng „I ty możesz zostać mistrzem", w którym wystartowała czwórka zawodników Victorii Trzebinia. Bezkonkurencyjny w skoku wzwyż okazał się Mateusz Juszczak z wynikiem 1.82 m. Potwierdza, że ten rok w małopolskich zawodach należy do niego. „Życiówki" ustanowili: Szymon Saternus na 400 m - 52.91 s, Amelia Wierzba również na 400 m - 68.91 s oraz Julia Jaśkaczek na 1500 m - 5:30.38.

Za tydzień Mateusz Juszczak będzie walczył na Mistrzostwach Polski U-18 w Radomiu. Zawodnicy U-16 pojadą do Tarnowa na Mistrzostwa Małopolski. Trójka zawodników Victorii Trzebinia wystartuje na Mistrzostwach Polski U-16, czyli Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się za dwa tygodnie w Słupsku.