Libiąż nie przestraszył się Gromca, ale znów przegrał (WIDEO, ZDJĘCIA)

05.10.2019 19:30 | 1 komentarz | 4 501 odsłony | Marek Oratowski

Derbowy mecz Libiąża z Gromcem rozegrany w sobotę w deszczowej scenerii dostarczył sporych emocji. Kibice zobaczyli pięć goli. Cztery z nich były udziałem graczy Nadwiślanina.

1
Piłkę podaje Przemysław Nowicki (Gromiec)

Klasa okręgowa - Oświęcim

MKS Libiąż - Nadwiślanin Gromiec 1-4 (1-2)
0-1 Paweł Wierzbic (17), 1-1 Michał Grabowski (24), 1-2 Mateusz Zejma (37), 1-3 Bartosz Palka (72), 1-4 Bartosz Palka (75)

Libiąż: Łowiec - Pater, Szyjka, Grudziński, Celmer, Lickiewicz, Łuczak, Grabowski (69. Samuś), Jagła (88. Pytlowski), Korba (76. Kubański), Węgorek

Gromiec: Gielarowski - Zmarzły (60. Piegzik), Zajas, Stefański (80. J. Szlęzak), Nowicki, A. Szlęzak, Waligóra, Zejma, Wierzbic, Boratyński (73. Likus), Palka (80. Ryska)

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie po centrze z prawej strony i celnej główce Pawła Wierzbica. Jednak gracze MKS- wcale nie zmierzali oddać pola rywalowi. Siedem minut później Michał Grabowski poszedł na przebój, doprowadzając do wyrównania. Pod koniec pierwszej odsłony trzy razy piłkę w polu karnym dostał Mateusz Zejma. Raz uderzył za lekko, innym razem przestrzelił. Trzecią okazję już wykorzystał, trafiając z woleja w długi róg.

Po zmianie stron oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji i wynik był sprawą otwartą. Więcej z gry mieli jednak przyjezdni, którzy w odstępie trzech minut rozstrzygnęli losy derbowego meczu. Bohaterem obu akcji był Bartosz Palka. Najpierw przytomnie zachował się w zamieszaniu w polu karnym, a potem uderzył głową, ustalając wynik na 4-1.

- Taki mecz szczególnie nas mobilizuje. Kluczem do wygranej było to, że dobrze ustawialiśmy się na boisku i wykorzystaliśmy swoje sytuacje - skomentował kapitan gości Grzegorz Zajas.