17-latek zaskakującym strzałem dał w końcówce wygraną Gromcowi (ZDJĘCIA, WIDEO)

31.08.2019 21:50 | 3 komentarze | 7 241 odsłon | Marek Oratowski

Zawodnicy Gromca przegrywali z Victorią, ale zdobyli trzy punkty. Cenny punkt wywieźli z Myślenic trzebinianie. Lanie dostały ekipy Libiąża i Bolęcina.

3
Przy piłce grający trener Gromca Artur Szlęzak

IV liga

Dalin Myślenice - MKS Trzebinia 0-0

MKS: Wróbel - Mrożek, Kwiecień, Górka, Marszałek (68. Jarosz), Zybiński, Horawa, Szczurek (80. Sochacki), J. Pająk (60. Kiczyński), Kowalik (90. Martyniak), Wierzba (68. Gałka)

W meczu z poukładanym zespołem Dalinu trzebinianie nastawiali się na grę na zero w tyłach i czyhaniu na swoją okazję. Ta nadarzyła się pierwsza gospodarzom, którzy w pierwszej połowie po błędzie w obronie MKS-u zmarnowali sytuację sam na sam.
- Za to w drugiej połowie mieliśmy mecz po kontrolą. W 89. minucie mieliśmy wymarzoną sytuację do strzelenia gola. Kuba Horawa fajnie przyjął sobie piłkę. ale w sytuacji sam na sam został zblokowany. Do piłki doszedł jeszcze Michał Kowalik, ale po jego uderzeniu bramkarz przeniósł piłkę nad bramką. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego punktu. Według mnie niewiele zespołów będzie punktować w Myślenicach - stwierdził Mariusz Wójcik, trener MKS-u.

Klasa okręgowa - Oświęcim

Nadwiślanin Gromiec - Victoria 1918 Jaworzno 2-1 (1-1)

0-1 Maksymilian Leś (25), 1-1 Bartosz Palka (35), 2-1 Albert Ryska (84)

Gromiec: Gielarowski - Zmarzły, Zajas, Nowicki, Stefański, Piegzik (70. Ryska), Szlęzak, Waligóra (86. Boratyński), Zejma (88. Chandzlik), Wierzbic (86. Likus), Palka

Victoria: Madeja - Palian (46. Łyp), Wesecki, Gembala, Śliwiński (46. Orawski), Musiał (46. Mastalerz), Barnaś, Leś, Chrapek (72. Nowak), Żmuda, Gajda

Zawodnicy Gromca skomplikowali sobie sytuację w 25. minucie, gdy po długim wykopie bramkarza Maksymilian Leś mając przed sobą tylko Łukasza Gielarowskiego trafił do siatki. Jednak gospodarze odwrócili losy meczu. Dziesięć minut później po centrze z rogu Artura Szlęzaka wyrównał uderzeniem głową Bartosz Palka. W samej końcówce 17-letni zmiennik Artur Ryska oddał niesygnalizowany strzał będąc przy linii bocznej, a piłka zatrzepotała w siatce. Gospodarze grali wtedy z przewagą jednego zawodnika, bo kilka minut wcześniej golkiper Victorii obejrzał czerwony kartonik.
Wypowiedź grającego trenera Gromca Artura Szlęzaka można obejrzeć TUTAJ.

III Memoriał im. Andrzeja Odynkowa
Chrzanowianie z MTS-u wygrali turniej z udziałem czterech zespołów. Pokonali Zagłębie Sosnowiec (27-25) i Wieluń (22-19) oraz ulegli Olimpii Piekary Śląskie (22-24).