Piłkarze Gromca wywieźli trzy punkty z Żarek (ZDJĘCIA)

24.08.2019 21:12 | 20 komentarzy | 6 072 odsłon | Marek Oratowski

Piłkarze Żarek przegrali w sobotę czwarty mecz pod rząd. Tym razem ich pogromcą był rywal zza miedzy, który miał derby pod kontrolą.

20
Przy piłce Bartosz Palka, strzelec dwóch bramek dla Gromca

IV liga - grupa zachodnia

Sokół Kocmyrzów - MKS Trzebinia 2-4

Klasa okręgowa - Oświęcim

LKS Żarki - Nadwiślanin Gromiec 0-4 (0-2)
0-1 Mateusz Zejma (14), 0-2 Bartosz Palka (31), 0-3 Bartosz Palka (75), 0-4 Mateusz Likus (83)

Żarki: Kaniaburka - Szafran, Glistak (75. Mrozek), Saternus, Nędza (46. Piwowarski), Zając (46. Horawa), Jesionowski, Przebinda, Kurzak, Majka (85. Wiśniewski), Żegleń

Gromiec: Gielarowski - Nowicki, Zmarzły, Stefański, A. Szlęzak, Zajas, Waligóra, Zejma, Piegzik, Wierzbic (89. Ryska), Palka (85. J. Szlęzak)

Goście byli faworytami meczu z Żarkami przeżywającymi od początku sezonu dołek. I już do przerwy dwa razy pokonali golkipera miejscowych Wiktora Kaniaburkę. Najpierw do siatki trafił Mateusz Zejma, który znalazł się w sytuacji sam na sam po dograniu Kamila Piegzika. Podwyższył Bartosz Palka trafieniem głową po centrze z rogu. Po zmianie stron przez dłuższy czas oba zespoły nie potrafiły sobie stworzyć klarownej sytuacji. W 75. minucie w końcu strzał na bramkę oddali gospodarze. Jednak uderzenie Bartłomieja Kurzaka padło łupem Łukasza Gielarowskiego. Goście zaraz potem przeprowadzili szybki atak, sfinalizowany przez Bartosza Palkę. Wynik ustalił zmiennik Mateusz Likus ładnym strzałem głową.

- Byliśmy zespołem lepszym. Zagraliśmy na zero z tyłu, a sytuacji do strzelenia bramek mieliśmy jeszcze więcej. Cieszymy się z wygranej, bo derby rządza się swoimi prawami - skomentował Artur Szlęzak, grający trener Nadwiślanina.

Arka Babice - Brzezina Osiek 0-1
Garbarz Zembrzyce - UKS KS Chełmek 1-1
LKS Gorzów - Tempo Białka 1-2
Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno - Zatorzanka Zator 4-0