Dymy nad stadionem i festiwal zmarnowanych szans (WIDEO, ZDJĘCIA)

01.06.2019 20:39 | 5 komentarzy | 7 527 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:39

AKTUALIZACJA

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia przegrali w derbach zachodniej Małopolski z Unią Oświęcim.

5
W drugiej połowie meczu fani Unii Oświęcim odpalili race

Materiał wideo:

IV liga

MKS Trzebinia - Unia Oświęcim 0-3 (0-1)

0-1 Arkadiusz Czapla (2-karny), 0-2 Patryk Lichota (78), 0-3 Grzegorz Janiczak (90+1)

MKS: K. Pająk - Sawczuk, Kwiecień, Martyniak, Jarosz, Szczurek (46. Sz. Kurek), Zybiński (69. Sochacki), Horawa, Wierzba (72. M. Marszałek), Kowalik, Wilczek (82. Blaszke)

W derbach zachodniej Małopolski trzebiński MKS przegrał niespodziewanie z Unią. Oświęcimianie są dopiero drugą drużyną, która w rundzie wiosennej zdołała pokonać „żółto-czarnych".
Goście tym samym sprawili radość swoim kibicom, których kilkudziesięcioosobowa grupa zawitała do Trzebini.
Miejscowi mogą sobie pluć w brodę, bo w sobotnim meczu stworzyli sobie wystarczająco dużo sytuacji, aby zainkasować pełną pulę. Zawiodła jednak skuteczność.
Po pierwszej połowie Unia prowadziła 1-0. Już w drugiej minucie Arkadiusz Czapla wykorzystał jedenastkę.
Po kiepskim początku spotkania MKS stworzył sobie w dalszej części pierwszej odsłony kilka znakomitych okazji do wyrównania. Precyzji dwukrotnie zabrakło jednak Michałowi Kowalikowi i Wojciechowi Wilczkowi.
Szanse na podwyższenie prowadzenia mieli też przyjezdni, ale strzegący po raz pierwszy w tym sezonie bramki Trzebini Krzysztof Pająk popisał się bardzo dobrymi interwencjami.
Początek drugiej odsłony to szturm gospodarzy na bramkę rywali. Drogi do bramki, w klarownych sytuacjach, nie znaleźli jednak Szymon Kurek i Łukasz Wierzba. Potem okazji sam na sam z golkiperem przyjezdnych nie wykorzystał Wojciech Wilczek. Z kolei po dośrodkowaniu Mateusza Marszałka z rzutu rożnego piłka odbiła się od słupka.
Do siatki trafiali za to oświęcimianie. W 78. minucie Patryk Lichota nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z Krzysztofem Pająkiem.
Zwycięstwo Unii przypieczętował już w doliczonym czasie gry Grzegorz Janiczak, wykorzystując dośrodkowanie Arkadiusza Czapli.