Derby dla Wolanki. Victoria wciąż zagrożona spadkiem

29.05.2019 20:15 | 0 komentarzy | 3 301 odsłony | Michał Koryczan

W środowym, zaległym meczu chrzanowskiej A-klasy Wolanka Wola Filipowska pokonała na wyjeździe Victorię Zalas.

0
Sebastian Paluch, trener Wolanki Wola Filipowska, miał powody do zadowolenia po zwycięskim meczu z Victorią Zalas

Victoria Zalas - Wolanka Wola Filipowska 2-4 (2-1)

Bramki: Mateusz Pigulski, Tomasz Jachym - Sebastian Kocot, Kacper Żbik, Maciej Jaworski,Piotr Żbik

Victoria: Kapusta - Bachowski, M. Dudek, Jachym, Pigulski, D. Ślusarczyk, Bień, K. Ślusarczyk, J. Wyrwik, Ł. Wyrwik, Płatek

Wolanka: J. Ryba - Bicz (50. Ł. Grochal), Urbańczyk, Kubica, Gaj, S. Kocot (85. R. Noworyta), P. Żbik (90. P. Lasoń), Ł. Żbik, Jaworski, M. Lasoń (50. K. Żbik), G. Kocot (70. M. Pałka)

W zaległym spotkaniu 25. kolejki Wolanka pokonała w derbach krzeszowickiej gminy Victorię Zalas. Tym samym zrewanżowała się lokalnemu rywalowi za jesienną porażkę 1-2. Mimo że Zalas prowadził do przerwy, to komplet punktów zainkasowali goście.
Przegrana gospodarzy oznacza, że wciąż są oni zagrożeni spadkiem do B-klasy. Nad znajdującym się w strefie spadkowym SPRiN Regulice ekipa z Zalasu ma nadal cztery punkty przewagi.
- Było trochę stresu przed spotkaniem, bo po raz pierwszy mierzyłem się przeciwko swojemu mistrzowi, czyli trenerowi Andrzejowi Sermakowi, prowadzącemu oecnie Victorię. Nie zagraliśmy dobrego spotkania. Do przerwy przegrywaliśmy. Victoria miała pomysł na mecz, ale z czasem jej zawodnicy zaczęli opadać sił. W sumie nasza dominacja była wyraźna, chociaż na ciężkim boisku grało się trudno - mówi Sebastian Paluch, trener Wolanki.