Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Adam Małysz ścigał samochodem biegaczy, także z ziemi chrzanowskiej

05.05.2019 16:22 | 2 komentarze | 5 494 odsłon | Marek Oratowski

W kilkunastu miejscach na całym świecie w niedzielę wystartował charytatywny bieg Wings For Life World Run. W Poznaniu na trasę w grupie ośmiu tysięcy osób wyruszyli też biegacze z ziemi chrzanowskiej.

2
Adam Małysz ścigał samochodem biegaczy, także z ziemi chrzanowskiej
Barbara Kusio i Magdalena Replińska w koszulkach z napisem "Chrzanów biega" przed startem w towarzystwie udzielającego wywiadu Adama Małysza fot. Fb
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca samochodem pościgowym, goni zawodników. Odbywa się w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy - kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać" przed goniącą ich metą. Bieg skierowany jest do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. Wpłaty z rejestracji zawodników przeznaczane są na ten cel.

W Polsce bieg odbywa się w Poznaniu. W tym roku 5 maja wystartowało tam osiem tysięcy osób (na całym świecie pobiegło 120 tysięcy biegaczy). W tym gronie było też 15 zawodników związanych z parkrun Chrzanów. Przed startem niektórzy z nich zrobili sobie zdjęcie z Adamem Małyszem, który w rodzimej edycji biegu prowadził samochód pościgowy.

- Super impreza, bardzo dobrze zorganizowana, Na trasie dopingowało nas mnóstwo kibiców. Także w wioskach poza Poznaniem. Po minięciu samochodu biegacze schodzili z trasy i byli odwożeni autobusami z powrotem na start na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ja i Barbara Kusio w 2 godziny i 4 minuty przebiegłyśmy 24 km. Jednak najwięcej z naszego grona zaliczyła Aleksandra Jachimczyk, którą samochód dogonił na 42. km. Z panów Andrzej Gozdek zrobił ok. 38 km, a Mirosław Korbut i Michał Czucz 27-28 km - relacjonuje jedna z uczestniczek Magdalena Replińska, koordynatorka parkrun Chrzanów.

Polską edycję wygrał Tomasz Osmulski, który pokonał 55 km. Aleksandra Jachimczyk była ostatecznie trzecia wśród ponad 3100 kobiet.