Kibice obejrzeli siedem goli i triumf Trzebini

04.05.2019 19:32 | 9 komentarzy | 5 128 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia odnieśli szóste ligowe zwycięstwo w tym roku, pokonując Wegrzcankę Węgrzce Wielkie.

9
Łukasz Wierbza (z prawej) zdobył jedną z bramek dla mKS Trzebinia w wygranym meczu z Węgrzcanką

IV liga

MKS Trzebinia - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 4-3 (1-1)

Gole dla MKS: Łukasz Wierzba (14), Łukasz Sochacki (51), Radosław Górka (68), Adrian Zybiński (73)

MKS: Wróbel - Sawczuk, Górka, Kwiecień, Marszałek, Szczurek, Kalinowski, Zybiński, Wierzba (90. Sz. Kurek), Kowalik, J. Pająk (46. Sochacki)

Po dwóch meczach bez wygranej, tym razem trzebinianie zainkasowali komplet punktów, pokonując wyżej notowaną Węgrzcankę. To szóste ligowe zwycięstwo MKS w rundzie wiosennej.
Szkoleniowiec trzebińskiego zespołu Mariusz Wójcik nie mógł skorzystać w tym meczu z pauzujących za nadmiar żółtych kartek: środkowego pomocnika Jakuba Horawy i lewego obrońcy Grzegorza Jarosza. W podstawowym składzie zastąpili ich: Adrian Zybiński i Mateusz Marszałek. W porównaniu ze środowym meczem przeciwko Jutrzence Giebułtów, w wyjściowej jedenastce zabrakło też Wojciecha Wilczka. W jego miejsce pojawił się Jakub Pająk.
Jako pierwsi do siatki trafili przyjezdni, strzelając gola w 13. minucie. Odpowiedź miejscowych była błyskawiczna. Do wyrównania doprowadził Łukasz Wierzba.
Na kolejne bramki trzeba było poczekać do drugiej odsłony. Sześć minut po zmianie stron prowadzenie „żółto-czarnym" dał Łukasz Sochacki. Cztery minuty później było już jednak 2-2 po tym, jak goście wykorzystali jedenastkę.
To tylko podrażniło miejscowych. Niespełna dwadzieścia minut potem osiągnęli dwubramkową przewagę. Najpierw do siatki trafił Radosław Górka, a następnie Adrian Zybiński.
Przyjezdni zdobyli jeszcze w 79. minucie gola kontaktowego, ale na więcej nie było ich już stać tego dnia i trzy punkty zostały w Trzebini.