Trzebinia nadal niepokonana, ale rekordu nie pobiła

06.04.2019 19:00 | 6 komentarzy | 4 656 odsłony | Michał Koryczan

Grający przez ponad 45 minut z przewagą piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia, zremisowali na wyjeździe z Wiślanką Grabie. Pierwszą wygraną w tym roku odniósł Świt Krzeszowice. Lider chrzanowskiej A-klasy stracił punkty w Woli Filipowskiej.

6
Marcin Szczurek (z prawej) zdobył gola dla MKS Trzebinia w zremisowanym meczu z Wiślanką Grabie

IV liga

Wiślanka Grabie - MKS Trzebinia 1-1 (1-0)

Gol dla MKS: Marcin Szczurek (74)

Trzebinia: Wróbel - Sawczuk, Górka, Kalinowski, M. Marszałek (55. Jarosz), Szczurek, Zybiński (60. Sochacki), J. Horawa, Wierzba (73. Kwiecień), Wilczek (65. J. Pająk), Kowalik (80. Sz. Kurek)

Po trzech tegorocznych zwycięstwach z rzędu, tym razem trzebinianie musieli się podzielić punktami z Wiślanką Grabie. Tym samym nie udało im się poprawić klubowego rekordu i po raz pierwszy w historii MKS wygrać pierwsze cztery mecze rundy wiosennej.
Sobotnie spotkanie znakomicie ułożyło się dla rywali, którzy już w 6. minucie wyszli na prowadzenie, wykorzystując rzut karny.
Pięć minut później „żółto-czarni" byli bliscy wyrównania, ale po strzale Michała Kowalika, jeden z obrońców Wiślanki wybił futbolówkę z linii bramkowej.
Od 43. minuty drużyna gospodarzy musiała sobie radzić w dziesięciu, bo jeden z jej zawodników obejrzał czerwoną kartkę.
Grająca w przewadze ekipa z Trzebini zdołała po przerwie doprowadzić do remisu. W 74. minucie Marcin Szczurek uderzył z dwudziestu metrów i piłka po rykoszecie wylądowała w siatce.
- Wiadomo było, że nie jesteśmy w stanie wygrać wszystkich spotkań w tej rundzie. Jestem usatysfakcjonowany wynikiem, mimo że drugą połowę graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Pamiętajmy, że graliśmy z mocnym rywalem, w dodatku na jego terenie. Przeciwnik w zimie dokonał wzmocnień. Możemy być zadowoleni z remisu, szczególnie, że chłopaki zostawili na boisku sporo zdrowia. Mieliśmy jeszcze okazje na zdobycie kolejnych goli. Ładny strzał Adriana Zybińskiego obronił jednak bramkarz, a w końcówce Jakub Horawa nie trafił z bliska głową do siatki - mówi Mariusz Wójcik, trener MKS Trzebinia.

Klasa okręgowa - Kraków II

Nadwiślan Kraków - Świt Krzeszowice 1-2

Po dwóch porażkach (obu na własnym boisku) w rundzie wiosennej, przełamał się Świt. Dzięki trafieniom Grzegorza Krzysiaka i Adama Noworyty, krzeszowiczanie przywieźli pełną pulę z Krakowa. To pierwszy trium zespołu pod wodzą Łukasza Jagody, który przejął drużynę w przerwie zimowej.

Klasa okręgowa - Wadowice

Garbarz Zembrzyce - Arka Babice 4-2

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Victoria 1918 Jaworzno 5-2

Brzezina Osiek - KS Chełmek 0-2

Arka Babice musi jeszcze poczekać na pierwszą punktową zdobyć w tym roku. W sobotę przegrali trzeci mecz w rundzie jesiennej. Porażka z Garbarzem oznacza, że drużyna z Babic traci dwunaste miejsce w tabeli właśnie kosztem zespołu z Zembrzyc.

Fablok Chrzanów - UKS Dulowa 2-1

Lider chrzanowskiej A-klasy - MKS Libiąż stracił punkty w Woli Filipowskiej. Zespół prowadzony przez Jakuba Korbę zremisował bezbramkowo z miejscową Wolanką. Wynik ten z pewnością ucieszył drużynę z Kamienia. Ta dzięki zwycięstwu z Victorią Zalas odrobiła część strat do libiążan, którzy w klasyfikacji mają teraz punkt przewagi nad Startem.
Trzecią wygraną w tym roku odniosła Zagórzanka, które nie bez problemów pokonała na swoim boisku Tęczę Tenczynek.
Z pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej cieszą się w Chrzanowie. Po dwóch ligowych porażkach, Fablok ograł UKS Dulowa, dla którego jest to trzecie z rzędu przegrana.
W znakomitych nastrojach resztę weekendu spędzą piłkarze Błyskawicy Myślachowice i Promyka Bolęcin. Ich zespołu rozgromiły bowiem swoich rywali po 6-1.

Klasa B - Chrzanów

Nadwiślanka Okleśna - Wisełka Rozkochów 0-0

Ruch Młoszowa - Unia Kwaczała 1-1

Lew Olszyny - Jutrzenka Ostrężnica 1-3

Małopolska liga młodzików

Fablok Chrzanów - Okocimski Brzesko 2-0

Zespół prowadzony przez Łukasza Matusika odniósł trzecie zwycięstwo w tym roku i może się pochwalić kompletem punktów na koncie. Pokonując Okocimskiego, drużyna Fabloku przedłużyła swoją znakomitą passę - jest niepokonana na krajowym podwórku od 28 spotkań ligowych.