Tak dobrego startu nie mieli od lat

31.03.2019 13:00 | 2 komentarze | 4 201 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia notują jeden z najlepszych startów rundy wiosennej w historii klubu.

2
Piłkarze MKS Trzebinia wygrali trzy tegoroczne mecze ligowe

IV liga

LKS Jawiszowice - MKS Trzebinia 0-1 (0-1)

0-1 Michał Kowalik (38)

Jawiszowice: Szymala - Płonka (46. Pyrlik), Kabara, Grabczyński, Nagi, Hałat, Herman, Tworek, Szymonik, Korczyk, Chrapek

Trzebinia: Wróbel - Sawczuk, Górka, Kalinowski, M. Marszałek, Szczurek, Zybiński, Horawa, Kowalik, Wierzba (77. Sochacki), Wilczek (83. Sz. Kurek)

W sobotę po golu Michała Kowalika „żółto-czarni" pokonali na wyjeździe LKS Jawiszowice. Odnieśli w ten sposób trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej i mogą się pochwalić kompletem punktów w tegorocznych meczach ligowych.

Wcześniej pokonali na własnym terenie Orła Piaski Wielkie 5-1 oraz na wyjeździe Górnika Wieliczka 4-0.

MKS notuje w ten sposób jeden z najlepszych startów rundy wiosennej w historii klubu, założonego w 2000 roku. Zespół seniorów tylko raz rozpoczynał drugą część rozgrywek od trzech wygranych.

Miało to miejsce w sezonie 2010/2011. Trzebinianie, rywalizujący wtedy w piątej lidze, pokonali kolejno: 3-0 Bronowiankę Kraków, 1-0 KS Chełmek i 2-0 Skawinkę Skawina.

Bardzo dobrą passę „żółto-czarnych" przerwał Garbarz Zembrzyce, zwyciężając na stadionie przy ul. Kościuszki 1-0.

Czy w tym sezonie MKS zdoła poprawić osiągnięcie sprzed ośmiu lat przekonamy się w sobotę, 6 kwietnia.

Trzebiński zespół prowadzonym przez Mariusza Wójcika zmierzy się w tym dniu na wyjeździe z Wiślanką Grabie.

Na tak dobrą serię spotkań ligowych (jak słusznie zauważył internauta "TrzebinianinMKS") w Trzebini czekają od sezonu 2016/17. Trzecioligowy wówczas MKS wygrał w rundzie jesiennej cztery mecze z rzędu: 5-1 z Sołą Oświęcim, 2-0 z Cosmosem Nowotaniec, 3-1 z Motorem Lublin i 5-1 ze Spartakusem Daleszyce.

Zwycięską passę trzebinian przerwała pierwszoligowa dziś Garbarnia Kraków, triumfując na boisku rywala 3-0.