Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Skorzystaj z okazji do nocnego pływania

01.03.2019 14:00 | 0 komentarzy | 2 749 odsłony | Marek Oratowski

W nocy z 16 na 17 marca na chrzanowskim basenie pod raz pierwszy zostanie rozegrany nocny maraton pływacki. Są jeszcze wolne miejsca.

 

0
Skorzystaj z okazji do nocnego pływania
Na razie na liście startowej widnieje 48 osób. Obecnie zapisy przyjmowane są tylko w kasie basenu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Patronat nad ogólnopolską imprezą objęła Otylia Jędrzejczak, dlatego nosi nazwę Otyliada. W tym roku po raz pierwszy wśród 50 pływalni w całym kraju organizujących maraton pływacki jest też ta chrzanowska.

Maraton rozpocznie się 16 marca o godz. 18 i potrwa do godziny 6 następnego dnia. Trzeba w tym czasie pokonać jak największy dystans. W ciągu tych dwunastu godzin można mieć kilka przerw trwających nie dłużej, niż 15 minut, na zregenerowanie się i skorzystanie z toalety. Każdy uczestnik dostanie drobny poczęstunek oraz pamiątkowy medal. Organizatorzy przewidują też nagrody dla zwycięzcy, najstarszego i najmłodszego uczestnika. A także najliczniejszej rodziny, liczącej minimum pięć osób.

Można się jeszcze zapisać.

- Ze względów organizacyjnych możemy przyjąć 60 osób. Mamy jeszcze wolne miejsca. Do 20 lutego zapisy przyjmowane były przez stronę internetową. Teraz można to zrobić jedynie bezpośrednio w kasie "Cabańskiej fali". Jeśli będą miejsca, to zapisy przyjmiemy nawet w dniu zawodów. Opłata startowa wynosi 20 złotych. Każdy deklaruje, ile jest mniej więcej w stanie przepłynąć. Nieważny jest styl pływania, ale liczy się dobra zabawa. Choć nie ukrywam, że jeden ze zgłoszonych ma ambicję pobicia u nas ogólnopolskiego rekordu - informuje Dominik Godyń, dyrektor "Cabańskiej fali".