Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Pójdź w ślady Szymona Marciniaka

10.01.2019 16:31 | 0 komentarzy | 820 odsłon | Michał Koryczan

W piątek, 11 stycznia, rozpoczyna się kurs na arbitrów piłkarskich, organizowany przez Kolegium Sędziów Chrzanów.

0
Pójdź w ślady Szymona Marciniaka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie organizacyjne rozpocznie się o godz. 17.00, w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów przy ul. 3 Maja 1 w Chrzanowie. Więcej informacji można uzyskać wysyłając maila na adres: ks.chrzanow@wp.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 514 563 420.

- Jest to okazja do poznania sędziowania z praktycznej strony. Ci, którzy złapią bakcyla często zostają w tym środowisku na lata. Prowadzenie meczów jest dla nich nie tylko okazją do zarobieni jakichś dodatkowych pieniędzy, ale pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu w sportowym gronie - mówi Adam Banach, arbiter z KS Chrzanów.

W czasie kursu kandydaci na arbitrów będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych, rozwiązywać próbne testy, oglądać materiały wideo i uczestniczyć w sparingach. Najwytrwalsi po kilku tygodniach nauki przystąpią do egzaminu teoretycznego oraz kondycyjnego. Po ich pozytywnym zaliczeniu na wiosnę nowi sędziowie będą mogli wybiec na murawę.

W kursie mogą uczestniczyć osoby (panie i panowie) urodzone w 2002 roki i starsze. Wymagane jest minimum średnie wykształcenie lub kontynuowanie nauki w szkole ponadgimnazjalnej.