Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Piłkarz z Chrzanowa w zespole z ekstraklasy

13.12.2018 19:42 | 0 komentarzy | 4 515 odsłony | Michał Koryczan

Jakub Jochymek, wychowanek Fabloku Chrzanów został zgłoszony przez Zagłębie Sosnowiec do rozgrywek ekstraklasy.

0
Piłkarz z Chrzanowa w zespole z ekstraklasy
Jakub Jochymek (w środku) jeszcze podczas gry w Fabloku Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osiemnastolatek trafił w lecie na roczne wypożyczenie z Fabloku do klubu z Sosnowca. W rundzie jesiennej występował przede wszystkim w drużynie rezerw oraz w ekipie juniorów Zagłębia. W listopadzie jego sytuacja zmieniła się diametralnie.

- Trener zespołu rezerw zadzwonił do mnie i poinformował, że na następny dzień mam być w szatni i zabrać ze sobą rzeczy jak na mecz. Nie wiedziałem o co chodzi. Przychodzę i patrzę, a tutaj sparing pierwszej drużyny Zagłębia z Wisłą Kraków. Wszedłem na murawę w 68 minucie. Myślę, że wyglądałem przyzwoicie, bo od tego spotkania cały czas trenuję z pierwszym zespołem - mówi Jakub Jochymek.

Klub z Sosnowca zgłosił go ostatnio do rozgrywek ekstraklasy. Przed Zagłębiem, zajmującym ostatnie miejsce w tabeli, jeszcze dwa mecze ligowe w tym roku. W niedzielę sosnowiczanie podejmą Lecha Poznań, a w czwartek Legię Warszawa.
Ekstraklasowy debiut w pojedynku z jednym z tak renomowanych klubów piłkarskich w Polsce byłby z pewnością dla Jakuba Jochymka fantastyczną sprawą.

- Myślę, że mogę dostać szansę. Przed nami dwa strasznie ważne, ale przy tym trudne spotkania, jednak Zagłębie aktualnie jest bez typowego napastnika, także kto wie - mówi zawodnik Zagłębia, który na wiosnę chciałby jak najczęściej mieścić się w meczowej osiemnastce ekstraklasowego zespołu.

- Dużo pracy przede mną i ciężki okres przygotowawczy. Wszystko jest możliwe. Czas pokaże - mówi chrzanowianin, który w sezonie 2017/2018 grał w drużynach młodzieżowych Górnika Zabrze.