Chełmek wypunktował Żarki (ZDJĘCIA)

10.11.2018 17:34 | 0 komentarzy | 4 034 odsłony | Marek Oratowski

Sobotnie derby były przez długi czas wyrównane. Gracze Chełmka w ostatnich 20 minutach pokazali większą piłkarską dojrzałość od rywali z Żarek i zakończyli rundę efektownym zwycięstwem.

0
Po tym faulu zawodnicy Chełmka domagali się karnego, ale arbiter odgwizdał rzut wolny

Klasa okręgowa - Wadowice

KS Chełmek - LKS Żarki 4-1 (1-0)
1-0 Tomasz Kaleta (12), 1-1 Bartłomiej Kurzak (63. karny), 2-1 Marcin Psioda (67), 3-1 Jakub Sidor (70), 4-1 Jakub Wykręt (90+2)

Chełmek: Żołneczko - Kumanek, Lis (58. Psioda), Żyła, Wykręt, Kustra, Sidor, Kaleta, Kantek, Witoń (70. Górski)
Żarki: Nędza - Szafran, Horawa, Adamczyk, Piwowarski (18. Bulek), K. Jesionowski, Gucik, Patyk (75. Osadziński), Gaudyn (58. R. Jesionowski), Kurzak, Żegleń

W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły zbyt wiele okazji strzeleckich. Swoją wykorzystali w 12. minucie gospodarze. Tomasz Kaleta wszedł w pole karnę i lewą nogą posłał piłkę pod ręką bramkarza. Pod drugą bramką Konrad Szafran główkował zaś w poprzeczkę.

Po zmianie stron obie ekipy wykazywały sporo ochoty do gry. Goście wyrównali po udrzeniu Bartłomieja Kurzaka z karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z defensorów Chełmka. Chwilę wcześniej karnego domagali się miejscowi. Jednak arbiter orzekł, że Jakub Wykręt był faulowany przed polem karnym.

Ostatnie dwadzieścia minut to przewaga miejscowych, udokumentowana trzema golami. Zdobyli je kolejno zmiennik Marcin Psioda (przejął piłkę w polu karnym i uderzył nad bramkarzem, który daleko wyszedł), Jakub Sidor (uderzył z pierwszej piłki, a piłka po koźle wpadła do siatki) oraz Jakub Wkręt (dostał prostopadłe podanie i mimo asysty obrońcy pokonał bramkarza).

- Nie był to najładniejszy mecz, ale typowe derby, w których nie brakowało walki - zaznaczył szkoleniowiec Chełmka Paweł Sidorowicz.
Trener gości Robert Saternus żałował akcji przy stanie 1-1, w której Robert Jesionowski na piątym metrze dogrywał niedokładnie do swojego brata Kamila. Gospodarze wyprowadzili zaraz szybką kontrę, po której zdobyli drugiego gola.

Zatorzanka Zator - Nadwiślanin Gromiec 1-7

Brzezina Osiek - Arka Babice 0-0

Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno - Halniak Maków Podhalański 0-2

Błyskawica Myślachowice - MKS Libiąż 2-3

Victoria Zalas - Ciężkowianka Jaworzno 1-5

Wisła Jankowice - Zagórzanka Zagórze 1-1

UKS Dulowa - Start Kamień 0-5

Wolanka Wola Filipowska - Tęcza Tenczynek 1-3