Gol w ostatnich minutach dał Libiążowi wygraną w Myślachowicach (WIDEO, ZDJĘCIA)

10.11.2018 16:28 | 0 komentarzy | 5 941 odsłon | Michał Koryczan

Po emocjonującym meczu chrzanowskiej A-klasy Błyskawica Myślachowice przegrała u siebie z MKS Libiąż.

0
Napastnik Libiąża Michał Grabowski (przy piłce) atakowany przez Kacpra Głowacza z Myślachowic

Klasa okręgowa - Wadowice

KS Chełmek - LKS Żarki 4-1

Victoria 1918 Jaworzno - Halniak Maków Podhalański 0-2

Zatorzanka Zator - Nadwiślanin Gromiec 1-7

Brzezina Osiek - Arka Babice 0-0

Błyskawica Myślachowice - MKS Libiąż 2-3 (2-1)

1-0 Wojciech Jedynak (11), 2-0 Wojciech Chlebda (19), 2-1 Beniamin Łuczak (38), 2-2 Bartłomiej Szyjka (59), 2-3 Beniamin Łuczak (90+3)

Myślachowice: D. Woźniak - Kocyk, Piotrowski, K. Głowacz, Wilk (78. M. Binek), Wojdyła, Jedynak, Witkowski, Kaczmarczyk, Chlebda (70. Bała)

Libiąż: Łowiec - K. Pater, J. Szumniak, Jaśko, Szyjka (76. Potoczny), Samuś, Czyszczoń, Lickiewicz, Łuczak, M. Grabowski (78. Lewarczyk), Węgorek

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Błyskawica doznała pierwszej w tym sezonie porażki na swoim stadionie. Mimo że prowadziła z Libiążem 2-0, to rywale cieszyli się ostatecznie ze zdobycia pełnej puli.
Prowadzenie miejscowym dał w 11. minucie Wojciech Jedynak, popisując się bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego.
Przyjezdni mogli wyrównać chwilę później. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Kamila Patera, skuteczną interwencją popisał się Dawid Woźniak.
W 17. minucie po centrze Beniamina Łuczaka główkował z kolei Michał Grabowski, ale piłka wylądowała na poprzeczce.
Dwie minuty potem z drugiego trafienia cieszyli się gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, najsprytniejszy okazał się Wojciech Chlebda, kierując futbolówkę do siatki.
W 38. minucie MKS zdobył kontaktowego gola. Na strzał z dystansu zdecydował się Beniamin Łuczak. Piłka po odbiciu się od słupka wylądowała w bramce.
Zespół z Myślachowic mógł odpowiedzieć błyskawicznie. Po akcji Wojciecha Chlebdy, Wojciech Jedynka trafił jednak w słupek.
Początek drugiej odsłony to dwie dobre okazje miejscowych. Obie po stałych fragmentach gry miał Jakub Piotrowski. Najpierw po jego uderzenie piłkę z linii bramkowej wybił jeden z rywali. Potem dobrą interwencją popisał się Korneliusz Łowiec.
Wyrównującego gola zdobyli za to libiążanie. Z około 30 metrów przymierzył Bartłomiej Szyjka i było 2-2.
W końcówce spotkania obie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 90. minucie odrobiny szczęścia zabrakło Tomaszowi Witkowskiemu, który z połowy boiska starał się przelobować golkipera gości. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki.
Już w doliczonym czasie gry trzy punkty zespołowi z Libiąża zapewnił za to Beniamin Łuczak, trafiając z rzutu wolnego.
- Wiem z doświadczenia, że najgorzej przed przerwą zimową przegrać w takich okolicznościach. Rozczarowanie jest duże. Szczególnie, że mieliśmy swoje okazje bramkowe. Przeciwnik też, żeby była jasność. Myślę, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem - mówi Marek Tanistra, trener Błyskawicy.
- Takie mecze na pewno bardzo budują drużynę. Spotkanie nam się nie układało. Szybko straciliśmy bramkę. Nie zdążyliśmy się otrząsnąć, a przegrywaliśmy 0-2. Wiadomo, że w takich okolicznościach, grając na wyjeździe ciężko jest się trochę pozbierać, ale po paru minutach drużyna super zareagowała. Bardzo to cieszy, że wyciągnęliśmy ten wynik. Ogółnie w meczu było dużo sytuacji bramkowych. Spotkanie mogło się skończyć wynikiem dużo wyższym i to w obie strony - mówi Beniamin Łuczak, kapitan MKS Libiąż.

Victoria Zalas - Ciężkowianka Jaworzno 1-5

Wisła Jankowice - Zagórzanka Zagórze 1-1

UKS Dulowa - Start Kamień 0-5

Wolanka Wola Filipowska - Tęcza Tenczynek 1-3

Promyk Bolęcin - MKS Alwernia 1-1

MKS Fablok Chrzanów - Korona Lgota 2-0