Ziemia chrzanowska

Trzebiński festiwal zmarnowanych szans (WIDEO, ZDJĘCIA)

20.10.2018 18:55 | 4 komentarze | 6 576 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia ponieśli pierwszą porażkę od pięciu meczów, przegrywając na swoim stadionie z Clepardią Kraków.

4
Pomocnik MKS Marcin Szczurek (z lewej) w pojedynku z graczem Clepardii

IV liga

MKS Trzebinia - Clepardia Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Michał Wiśniewski (13), 0-2 Krzysztof Sadowski (75)

MKS: Wróbel - Martyniak, Sawczuk, Kalinowski (46. Zybiński), Jarosz, Sz. Kurek, Skrzypek, Szczurek, Kowalik, M. Marszałek (75. Cząstka), Sochacki

Clepardia: Murzański - P. Sajdak, Czerlunczakiewicz, Matyja, Gumula (80. Martuszewski), Kupiec (89. Błasiak), Bosak (70. Sadowski), Mączyński (85. Przesławski), Próchno, Wiśniewski, Michalski (59. Kostuj)

Po przeszło trzynastu latach Clepardia ponownie zagrała w Trzebini z MKS-em. Podczas poprzedniej wizyty, strzeliła na stadionie przy ul. Kościuszki dwa gole. Tak było i teraz. Z tą różnicą, że w 2005 roku „żółto-czarni" zdobyli aż sześć bramek, a w sobotę nie pokusili się o choćby jedno trafienie. Mimo że okazji do tego nie brakowało.
Początek zawodów należał do przyjezdnych. To oni opanowali środek pola i częściej gościli pod polem karnym przeciwnika.
Pechowa dla miejscowych okazała się trzynasta minuta. Michał Wiśniewski przymierzył z rzutu wolnego i Tomasz Wróbel musiał wyciągać futbolówkę z siatki.
Dziesięć minut później mogło być 2-0 dla drużyny z Krakowa. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła z kilku metrów uderzył Łukasz Próchno, ale golkiper MKS był na posterunku. Ten sam zawodnik próbował potem jeszcze szczęścia strzelając z dystansu, ale nieznacznie się pomylił.
W końcowych fragmentach pierwszej odsłony do głosu doszli gospodarze. Najpierw Łukasz Sochacki (po ładnym prostopadłym podaniu od Szymona Kurka) przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Potem ładny strzał Marcina Szczurka na rzut rożny sparował Grzegorz Murzański. Chwilę wcześniej miejscowi domagali się odgwizdania rzutu karnego za faul na Michale Kowaliku, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.
Po zmianie stron trzebinianie ruszyli do odrabiania strat. Zafundowali jednak kibicom festiwal zmarnowanych okazji. W 54. minucie po indywidualnej akcji Mateusza Marszałka, z kilku metrów uderzył Michał Kowalik. Piłka otarła się jeszcze o nogę jednego z defensorów i przeszła tuż obok słupka.
Potem odrobiny szczęścia zabrakło Pawłowi Sawczukowi (główkował minimalnie obok bramki), Michałowi Kowalikowi (centymetrów zabrakło, aby sięgnął futbolówki i wpakował ją do siatki) i Marcinowi Szczurkowi (strzelił z szesnastu metrów w słupek).
Zmarnowane szanse zemściły się w 75. minucie, gdy goście przeprowadzili zabójczy kontratak, który sfinalizował zamykający akcję Krzysztof Sadowski.
MKS mógł błyskawicznie zanotować kontaktowe trafienie. Szymon Kurek wpadł prawą stroną w pole karne, ale mając dobrze ustawiony trzech kolegów, zagrał jednak niedokładnie.
Do końca spotkania wynik już się nie zmienił. Clepardia przerwała tym samym dobrą passę Trzebini - pięciu z rzędu ligowych meczów bez porażki.
„Żółto-czarni" po raz czwarty w tym sezonie kończyli spotkanie w dziesięciu. W 81. minucie arbiter wyrzucił z boiska Jakuba Skrzypka (sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala).