Ziemia chrzanowska

Zagórze pokonało Bolęcin, piłkarz Regulic trafił do szpitala

07.10.2018 19:03 | 1 komentarz | 7 079 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 22:09

W niedzielnych meczach chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej Zagórzanka wygrała z Promykiem, a Regulice podzieliły się punktami z Fablokiem.

1
Zawodnik Zagórzanki Rafał Chrząszcz (z lewej, na zdjęciu podczas meczu z MKS Libiąż) miał w niedzielę powody do zadowolenia, bo zespół z Zagórza wywalczył trzy punkty

Klasa okręgowa - Wadowice

LKS Żarki - Garbarz Zembrzyce 0-0

Victoria 1918 Jaworzno - Niwa Nowa Wieś 3-0
1-0 Mariusz Mastalerz, 2-0 Arkadiusz Żurawik, 3-0 Piotr Żurawik
Zespół z Jaworzna pokonał Niwę, co oznacza, że w wadowickiej okręgówce nie ma już niepokonanej drużyny. Mimo przegranej Niwa utrzymała pozycję lidera. Drugie w tabeli Rajsko (w jego barwach gra trzech byłych zawodników MKS Trzebinia: Łukasz Gielarowski, Krzysztof Sieczko i Paweł Piskorz) ma jednak tylko punkt mniej na koncie i jedno spotkanie rozegrane mniej.

Zagórzanka Zagórze - Promyk Bolęcin 2-1 (1-1)

0-1 Dominik Sieprawski (10), 1-1 Dawid Motyczko (20), 2-1 Adam Skórzewski (82)

Zagórzanka: Ryszka - Kułaga, Paliwoda, Rogowiec (30. Fiba), Hodur (46. Skórzewski), Motyczko (70. Bogacz), Stępień, Krawczyk, Dobrzański, Chrząszcz, D. Sabuda

Promyk: Dobranowski - Ząbkowski, Buczek, Datoń, Bębenek (80. Romanowski), Budnik (75. J. Kocot), D. Doległo, Głuszko, Kowalski, D. Sieprawski

Spotkanie lepiej ułożyło się dla gości, którzy po trafieniu Dominika Sieprawskiego wyszli na prowadzenie w dziesiątej minucie. Radość zawodników Promyka nie trwała zbyt długo, bo po błędzie Daniela Buczka do wyrównania doprowadził Dawid Motyczko.
Zagórzanka mogła jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie. Znakomitą okazję zmarnował jednak Patryk Paliwoda, którego uderzenie z rzutu karnego obronił Łukasz Dobranowski.
Trzy punkty ekipie z Zagórza zapewnili w końcówce meczu zmiennicy. Po dośrodkowaniu Adriana Fiby, do siatki trafił zamykający akcję Adam Skórzewski.
- Rywale stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Byli jednak nieskuteczni lub dobrymi interwencjami popisywał się Grzegorz Ryszka. Mieliśmy dużo strat na własnej połowie przez co Promyk wyprowadzał groźne kontrataki. Nie można jednak powiedzieć, że to tylko przeciwnik prowadził grę - mówi Artur Oczkowski, szkoleniowiec Zagórzanki.
- Po spotkaniu pozostał duży niedosyt, bo mieliśmy multum okazji bramkowych. Mimo porażki zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Przeważaliśmy, nie pozwalając Zagórzance na zbyt wiele. Niestety, sprezentowaliśmy gospodarzom oba gole - mówi Jacek Kocot, grajacy trener Promyka.

SPRiN Regulice - Fablok Chrzanów 0-0

SPRiN: Wachnicki - Praszek, M. Matusik, Starzykiewicz, Jamro, Grębski, Sikora, Turek (65. Tylek, 68. Prasak), Lizoń, P. Knapik, Brzezoń

Fablok: Prowalski - Nawrot, Trzeciak, Gędłek, Fudali, Piechota, Kędziora (58. Ząbek), Domurat (90. Surowiec), Sz. Stach, Macuda (75. Klocek), Matys

Gospodarze zanotowali drugi remis z rzędu. Goście z kolei po dwóch ligowych zwycięstwach tym razem musieli się podzielić punktami z przeciwnikiem.
Największym pechowcem niedzielnego spotkania okazał się Rafał Tylek. Zawodnik pojawił się na murawie w 65. minucie, ale już chwilę później musiał ją opuścić z powodu kontuzji. Jak informuje kapitan SPRiN Maciej Matusik, piłkarz z urazem kolana musiał jechać do szpitala.
- Z perspektywy pierwszej połowy, w której Fablok miał trzy bardzo dobre okazje oraz faktu, że jeszcze na pół godziny przed meczem mieliśmy tylko ośmiu zawodników do gry, z remisu jesteśmy zadowoleni. Z drugiej strony po przerwie to my byliśmy lepszym zespołem. W doliczonym czasie gry miałem piłkę meczową, ale bardzo źle podałem do nadbiegającego zawodnika. Am o to pretensje do samego siebie. Myślę, że końcowy wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn - uważa Maciej Matusik, kapitan SPRiN.

Klasa A - Kraków II

Nadwiślan Rusocice - Górzanka Nawojowa Góra 5-2
Zespół z Nawojowej Góry doznał ósmej z rzędu porażki w lidze i bez zdobyczy punktowej zamyka tabelę krakowskiej A-klasy.
Kolejny mecz Górzanka zagra za tydzień na swoim boisku z Kmitą Zabierzów. O przełamanie fatalnej serii będzie niezmiernie ciężko, bo zabierzowianie są wiceliderem rozgrywek.

Korona Mętków - Ruch Młoszowa 0-1

Małopolska liga trampkarzy

MKS Trzebinia - Orzeł Myślenice 4-3

1-0 Kamil Bohonos (3), 2-0 Jan Garlacz (13), 3-0 Igor Krzywda (15), 3-1 Bartłomiej Gromala (23), 3-2 Błażej Braś (50), 4-2 Aleksander Lubiński (55), 4-3 Jakub Pitak (65)

MKS: Pałka - Strycharski, Pucia, Bieniek, Krzywda, Małocha, Wojas, Kalinowski, Garlacz, Bohonos, Wójcik oraz Urbański, Głuch, Hano, Lubiński, Duleba, Cząstka, Nietrzebka