Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Działacze zdecydowali: Nie kończymy bojkotu!

11.09.2018 21:24 | 35 komentarzy | 6 202 odsłon | Michał Koryczan

Mimo groźby rozwiązania chrzanowskiego podokręgu, przedstawiciele klubów A-klasy nie zamierzają kończyć protestu w tych rozgrywkach.

35
Działacze zdecydowali: Nie kończymy bojkotu!
Podczas spotkania w sprawie bojkotu w rozgrywkach chrzanowskiej A-klasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek w Zagórzu doszło do spotkania członków zarządu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów z przedstawicielami klubów A-klasy w sprawie bojkotu w tych rozgrywkach.

Ci ostatni (na spotkaniu zabrakło tylko reprezentantów Victorii Zalas, Korony Lgota i Wisły Jankowice) zdecydowali, że nie zakończą protestu, jeśli Małopolski Związek Piłki Nożnej nie zmieni uchwały, że powstały pod koniec tamtego roku MKS Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy, czyli o poziom rozgrywkowy wyżej.

- Półtora miesiąca temu wszyscy ustaliliśmy, że przystępujemy do protestu. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Chyba, że na gorsze. W tym czasie MZPN wysyła pisma do burmistrzów i wójta oraz straszy rozwiązaniem podokręgu. Według mnie MZPN w ten sposób eskaluje konflikt, a nie szuka jego rozwiązania - uważa Artur Filipski, prezes Fabloku Chrzanów.

W piątek, 14 września, w Zamku Królewskim w Niepołomicach szykuje się walne zgromadzenie sprawozdawcze delegatów MZPN. Jak powiedział Józef Cichoń, prezes PPN Chrzanów, po jego zakończeniu planowane jest zebranie zarządu MZPN, które ma się zająć m.in. tematem bojkotu w chrzanowskich rozgrywkach. Jak zaznaczył przy okazji, zgodnie ze statutem, to właśnie zarząd MZPN powołuje i rozwiązuje podokręgi.

Przypomnijmy, że na początku lipca zarząd MZPN podjął uchwałę, że powstały pod koniec tamtego roku MKS Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy.

Działacze pozostałych klubów klasy A uznali, że o ile decyzja ta jest zgodna z przepisami, to nie ma jednak nic wspólnego z duchem sportu. Zapowiedzieli, że jeśli się ona nie zmieni, to zbojkotują spotkania ligowe z libiążanami.

Jak dotąd mecze walkowerem postanowiły oddać Victoria Zalas, Promyk Bolęcin, Wolanka Wola Filipowska, SPRiN Regulice, Tęcza Tenczynek i MKS Alwernia.