Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

MKS Libiąż odrzucił propozycję podokręgu

04.09.2018 17:30 | 27 komentarzy | 8 159 odsłon | Michał Koryczan

Nie widać końca bojkotu w piłkarskich rozgrywkach chrzanowskiej A-klasy. Żadna z zainteresowanych stron nie zamierza odpuszczać.

27
MKS Libiąż odrzucił propozycję podokręgu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak ustaliliśmy, przedstawiciele Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów zaproponowali ostatnio władzom MKS Libiąż, aby wycofali zespół z rozgrywek A-klasy. W zamian mogliby jeszcze zacząć rywalizację w klasie B, której sezon rozpoczął się dopiero w miniony weekend.

- Uznaliśmy, że nie ma podstaw, żeby zmieniać naszą decyzję i rezygnować z gry w -Aklasie. Przygotowujemy się do sobotniego meczu z Regulicami. Na razie nie dostaliśmy żadnej informacji, aby rywale oddali ten mecz walkowerem - mówi Tomasz Dressler, prezes MKS Libiąż.

Przypomnijmy, że na początku lipca zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę, że powstały pod koniec tamtego roku MKS Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy, czyli o poziom rozgrywkowy wyżej.

Działacze pozostałych klubów klasy A uznali, że o ile decyzja ta jest zgodna z przepisami, to nie ma jednak nic wspólnego z duchem sportu. Zapowiedzieli, że jeśli się ona nie zmieni, to zbojkotują spotkania ligowe z libiążanami.

Jak dotąd mecze walkowerem oddały Victoria Zalas, Promyk Bolęcin i Wolanka Wola Filipowska. W rozmowie z "Przełomem" przedstawiciele kolejnych rywali Libiąża, czyli SPRiN Regulice i Tęczy Tenczynek zapowiedzieli, że też nie zagrają z libiąskim zespołem.