Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Klub wycofał zespół z rozgrywek piłkarskich

31.08.2018 20:29 | 1 komentarz | 4 785 odsłony | Michał Koryczan

Ubył jeden z rywali drużyn z ziemi chrzanowskiej, rywalizujących w wadowickiej klasie okręgowej.

1
Klub wycofał zespół z rozgrywek piłkarskich
W 2015 roku Iskra Klecza Dolna zagrała w Krzeszowicach z miejscowym Świtem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Iskra Klecza Dolna postanowiła wycofać zespół seniorów z okręgówki, o czym w komunikacie poinformowała Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej Wadowice, prowadzącego w tym sezonie te rozgrywki. Wyniki dotychczasowych spotkań z udziałem ekipy z Kleczy Dolnej zostały anulowane.

W związku z tą decyzją poznaliśmy pierwszego spadkowicza (Iskra zostanie zdegradowana o dwa szczeble ligowe, czyli do B-klasy).

To drugi z rzędu sezon, gdy klub wycofuje zespół z tych rozgrywek niedługo po ich rozpoczeciu. W poprzednim stało się tak w przypadku Górnika Libiąż.

Przypomnijmy, że w wadowickiej okręgówce grają cztery zespoły z ziemi chrzanowskiej: Nadwiślanin Gromiec, LKS Żarki, Arka Babice i KS Chełmek oraz zrzeszona w PPN Chrzanów Victoria 1918 Jaworzno.

Iskra w ubiegłym sezonie spadła z czwartej ligi, gdzie występowała nieprzerwanie od sezonu 2011/2012. Na tym poziomie rozgrywkowym rywalizowała w przeszłości m.in. z MKS Trzebinia-Siersza (obecnie MKS Trzebinia), Orłem Balin, Świtem Krzeszowice, czy Górnikiem Libiąż.