Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Młodzieżowiec dał Gromcowi wygraną w Żarkach (WIDEO)

19.08.2018 20:47 | 0 komentarzy | 2 947 odsłony | Marek Oratowski

Losy derbowego, niedzielnego starcia w Żarkach, ważyły się do ostatniej minuty. Decydujący atak goście z Gromca zadali po jednej z ostatnich akcji meczu.

0
Młodzieżowiec dał Gromcowi wygraną w Żarkach (WIDEO)
Z zawodnikiem Żarek walczy Artur Szlęzak (Gromiec, z prawej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

PIŁKA NOŻNA

Klasa okręgowa - Wadowice

LKS Żarki - Nadwiślanin Gromiec 1-2 (0-1)
0-1 Daniel Niedzielski (24), 1-1 Kamil Jesionowski (57), 1-2 Mateusz Likus (90)

Żarki: Ł. Nędza - Glistak (46. Przebinda), Jesionowski, Saternus, Adamczyk, Szafran, Gucik, Gaudyn, Bulek (46. Żegleń), Kurzak, Knapik (85. Piegzik)
Gromiec: Księżarczyk - Wadas, Nowicki (86. Chandzlik), Waligóra, Zejma, D. Nędza, Bogacz (46. Piegzik), Szlęzak, Wierzbic, Chylaszek, Niedzielski (46. Likus)

Jak było do przewidzenia, w derbach nikt nie odstawiał nogi, sędzia pokazał więc sporo żółtych kartek. Z prowadzenia cieszyli się goście, gdy w 24. minucie Dominik Niedzielski trafił do siatki przy słupku po uderzeniu z wolnego. Gospodarze zaraz po przerwie rzucili się do odrabiania strat. Sztuka ta udała im się w 57. minucie, gdy Kamil Jesionowski popisał się celną "główką" po centrze z wolnego. Obie ekipy miały jeszcze kilka dogodnych okazji. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, który nie krzywdziłby żadnej z drużyn, młodzieżowiec Mateusz Likus zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym i po strzale w długi róg dał radość sobie i kolegom z zespołu Gromca.

- Na derby zawsze oba zespoły się specjalnie nastawiają. W drugiej połowie oddaliśmy trochę pola gospodarzom, ale cieszę się, że graliśmy do końca. W kadrze brakowało mi na to spotkanie kilku podstawowych zawodników - skomentował Maciej Kania, trener Gromca.

Klasa A - Chrzanów

Korona Lgota - Błyskawica Myślachowice 1-2
MKS Alwernia - Wolanka Wola Filipowska 2-2
SPRiN Regulice - Zagórzanka Zagórze 1-2