Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Startuje A-klasa. Sprawdź najciekawsze transfery

17.08.2018 19:18 | 0 komentarzy | 3 852 odsłony | Michał Koryczan

W zbliżający się weekend na boiska wracają A-klasowcy. W czasie letniej przerwy nie zabrakło ciekawych ruchów kadrowych w klubach rywalizujących na tym szczeblu rozgrywek.

0
Startuje A-klasa. Sprawdź najciekawsze transfery
Do zespołu MKS Libiąż dołączył m.in. Damian Lickiewicz (z prawej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gros kibiców lokalnego futbolu intrygowało, kto znajdzie się w kadrze nowo powstałego MKS Libiąż. Klub zgłosił jak dotąd do rozgrywek niespełna dwudziestu zawodników.

W gronie tym znaleźli się m.in. Łukasz Hejnowski (mający na koncie występy w barwach Ruchu Chorzów i Szczakowianki Jaworzno, Janiny Libiąż, Pasjonatu Dankowice, Orła Balin, Nadwiślanina Gromiec, Górnika Libiąż czy LKS Żarki), Damian Lickiewicz (ostatnio Zagórzanka Zagórze, a wcześniej Górnik Libiąż, Gromiec, MKS Trzebinia-Siersza, Przebój Wolbrom, Polonia Bytom i Janina Libiąż), Dariusz Czyszczoń (ostatnio Arka Babice, a wcześniej MKS Trzebinia-Siersza), Kamil Pater (były zawodnik Janiny Libiąż, Unii Oświęcim, LKS Bobrek, KS Chełmek i Nadwiślanina Gromiec), Beniamin Łuczak (ostatnio SMS Łódź, a wcześniej Unia Oświęcim i Janina Libiąż).

W najbliższy weekend żaden z nich nie bedzie miał jednak okazji pojawić się na boisku. Sobotni pojedynek libiążan z Victorią Zalas został bowiem odwołany. Rywali oddali ten mecz walkowerem.

Szeregi spadkowicza z okręgówki, czyli Zagórzanki Zagórze, zasiliła spora grupa byłych piłkarzy Fabloku Chrzanów, z grającym trenerem Arturem Oczkowskim na czele.

W nowym sezonie w Zagórzance zobaczymy m.in. Damiana Kułagę (wcześniej m.in. Janina Libiąż, Nadwiślanin Gromiec i Wisła Jankowice), Rafała Dobrzańskiego (w przeszłości także Zgoda Byczyna), Grzegorza Ryszkę (bramkarz grający wcześniej m.in. w Orle Balin i Zgodzie Byczyna), Rafała Chrząszcza (w przeszłości m.in. Górnik Libiąż i MKS Alwernia) oraz Dawida Sabudę.

Sporym wzmocnieniem Błyskawicy Myślachowice powinien być Tomasz Witkowski, grający ostatnio w Arce Babice, a wcześniej w Zagórzance Zagórze, UKS Dulowa i KP Chrzanów.

Do UKS Dulowa wrócił Rajmund Raźniak. Były napastnik MKS Trzebinia ma w głównej mierze odpowiadać za bramkową zdobycz drużyny prowadzonej przez Kacpra Ślusarka.

W nowym sezonie w barwach MKS Alwerniu zobaczymy Mateusza Taborskiego, byłego bramkarza Wisły Jankowice W minionym sezonie golkiper ten zasłynął ze strzelenia gola Arce Babice w ostatniej minucie spotkania.

W drużynie Wolanki po dłuższej przerwie ponownie zobaczymy doświadczonego Marcina Starzykiewicza.

Do ekipy Victorii Zalas przeniósł się Dominik Bachowski, który w poprzednim sezonie świętował z Arką Babice awans do okręgówki.