Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Ciąg dalszy zamieszania wokół MKS Libiąż. Prezes zawiesił pełnienie funkcji

06.08.2018 19:29 | 20 komentarzy | 5 144 odsłon | Michał Koryczan

Dwa warianty terminarzy ustalili w poniedziałek przedstawiciele klubów piłkarskiej A i B-klasy. Wszystko przez to, że wciąż nie wiadomo w jakich rozgrywkach zagra libiąski MKS.

20
Ciąg dalszy zamieszania wokół MKS Libiąż. Prezes zawiesił pełnienie funkcji
Spotkanie w sprawie ustalenia terminarza rozgrywek chrzanowskiej A-klasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony piątek Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej powiedział, że lipcowa decyzja zarządu MZPN jest aktualna i zgodnie z nią libiąska drużyna zacznie rywalizację w nowym sezonie w klasie A.

Tymczasem w poniedziałek wiceprezes Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów Leon Kozioł poinformował, że temat nie jest jeszcze do końca rozstrzygnięty.

- We wtorek w sprawie libiąskiego klubu ma się jeszcze zebrać prezydium MZPN - mówi Leon Kozioł.

Z tego względu podczas poniedziałkowego spotkania, przedstawiciele klubów chrzanowskiej A i B-klasy ustalały dwa warianty terminarzy rozgrywek. Jeden zakłada grę MKS Libiąż w A-klasie, a drugi w klasie B.

W pierwszym przypadku libiążanie zaczęli by zmagania od meczu u siebie z Victorią Zalas. W drugim natomiast od spotkania na swoim terenie z Polonią Luszowice.

Na razie pewne jest tylko, że sezon A-klasy rozpocznie się 18 sierpnia, a B-klasy tydzień później.

Podczas spotkania w sprawie terminarzy, Leon Kozioł przedstawił również pismo podpisane przez Józefa Cichonia, prezesa PPN Chrzanów.

Czytamy w nim, że w związku z patową sytuacją i brakiem porozumienia zainteresowanych stron, mając na uwadze wizerunek podokręgu, Józef Cichoń postanowił zawiesić pełnienie funkcji prezesa PPN Chrzanów.

Do czasu zwołania zarządu podokręgu, powierzył on pełnienie obowiązków Leonowi Koziołowi.