Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Gdzie zagra MKS Libiąż? Decyzja ma zapaść w...

26.07.2018 18:41 | 3 komentarze | 4 721 odsłony | Michał Koryczan

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie zajął się w czwartek pismem klubów piłkarskich, które nie chcą by w A-klasie zagrał zespół z Libiąża.

3
Gdzie zagra MKS Libiąż? Decyzja ma zapaść w...
Prezes MZPN Ryszard Niemiec (z prawej) i prezes PPN Chrzanów Józef Cichoń, podczas wyborów do władz chrzanowskiego podokręgu w 2016 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

W jakich rozgrywkach powinien wystartować MKS Libiąż?

W lokalnym środowisku futbolowym zawrzało po decyzji zarządu MZPN. Zdecydował on, że nowo powstały Miejski Klub Sportowy Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy, czyli o poziom rozgrywkowy wyżej.

Przedstawiciele czternastu klubów chrzanowskiej klasy A oraz spadkowicza Jutrzenki Ostrężnica podpisali się pod listem adresowanym do władz wojewódzkiego związku piłkarskiego.

Zawnioskowali w nim o zmianę decyzji w sprawie Libiąża. Jeśli nie, zapowiadają, iż nie przystąpią do spotkań ligowych przeciwko libiąskiej drużynie.

W czwartek zarząd MZPN zajął się pismem. Na odpowiedź, w której lidze wystartuje MKS trzeba jeszcze poczekać.

- Chcemy uwzględnić racje wszystkich stron. Najprawdopodobniej w czwartek lub piątek w przyszłym tygodniu dojdzie w Chrzanowie do spotkania z przedstawicielami klubów. Ma się na nim pojawić między innymi Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - mówi Jerzy Nagawiecki, rzecznik prasowy MZPN.