Kustra dał Chełmkowi trzy punkty

13.05.2018 17:36 | 0 komentarzy | 4 718 odsłony | Marek Oratowski

Piłkarze Gromca zdołali w niedzielę odrobić dwie bramki straty do Chełmka, ale ostatecznie to ich rywale wygrali ten mecz. Tym samym wzięli rewanż za jesienną porażkę na własnym boisku.

0
Zamieszanie w polu karnym Chełmka

Nadwiślanin Gromiec - UKS KS Chełmek 2-3 (1-2)
0-1 Szymon Kurek (10), 0-2 Szymon Kurek (12), 1-2 Bartosz Palka (45), 2-2 Bartosz Palka (54), 2-3 Tomasz Kustra (73)

Gromiec: Księżarczyk - M. Pactwa, Bogacz, Zmarzły, Stafański, Nędza, Ł. Pactwa, Nowicki (30. Palka), Adamczyk, Wierzbic, K. Chylaszek
Chełmek: Żołneczko - Martyniak, B. Chylaszek, Kulig, Sidor, Kurek, Wójcik, Kustra, Żyła (63. Cieciera), Kantek (90. Podbrożny), Mrowiec (85. Bieniek)

Oba zespoły plasują się w ścisłej czołówce. W niedzielę stworzyły ciekawe widowisko, więc kibice nie mogli narzekać. Bardzo dobre otwarcie mieli goście. Szymon Kurek w 10. minucie uderzył w długi róg. Dwie minuty później strzelił drugiego gola, wykorzystując niefrasobliwość defensorów Gromca. Jednak w ostatniej akcji przed przerwą Paweł Wierzbic dograł wzdłuż bramki i Bartosz Palka uderzył z bliska pod poprzeczkę. Kontaktowy gol uskrzydlił gospodarzy, którzy po zmianie stron poszli za ciosem. W 54. minucie w zamieszaniu z lewej strony pola karnego gości najwięcej przytomności wykazał Bartosz Palka, który doprowadził do wyrównania. Jednak wystarczyła chwila nieuwagi gospodarzy, a Szymon Kurek dośrodkował w pola karne, gdzie czekał już Tomasz Kustra i celnie główkował z kilku metrów. Ja się potem okazało, mimo jeszcze kilku okazji strzeleckich z obu stron, ten gol był na wagę trzech punktów dla Chełmka.

- Zabrakło nam bardziej konsekwentnej gry z tyłu, bo pierwsze dwa gole to były prezenty dla rywali. Szkoda, że przy stanie 2-2 Dawid Adamczyk nie trafił do pustej bramki. Dawno już nie przegraliśmy z Chełmkiem, ale stało się - skomentował Maciej Kania, szkoleniowiec Gromca.

- Chcieliśmy jak najszybciej strzelić bramkę, żeby nam się łatwiej grało. Tymczasem zdobyliśmy dwie, stwarzając sobie sytuacje na kolejne. Niestety, dopuściliśmy do tego, że Gromiec złapał wiatr w żagle. Pokazaliśmy jednak charakter. Wygraną dedykujemy obchodzącemu urodziny kierownikowi naszej drużyny - stwierdził Paweł Sidorowicz, szkoleniowiec Chełmka.