Młodzi piłkarze ręczni zafundowali dreszczowiec

10.03.2018 17:48 | 0 komentarzy | 4 556 odsłony | Marek Oratowski

Wygrywając sobotni dwumecz z Tarnowem piłkarze ręczni PMOS Chrzanów przedłużyli szanse na awans do rozgrywek ogólnopolskich. Znacznie trudniejszą przeprawę niż juniorzy mieli z rywalami młodzicy.

0
Młodzicy PMOS-u w akcji obronnej

Małopolska Liga Juniorów Młodszych
PMOS Chrzanów - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 30-21 (12-11)
PMOS: Gajewski, Dudziak - Figura 3, Baranowski, Hardzina 6, Pasierb 6, Głuszczenko 5, Niemczyk, Kosowski, Ciapała, Zając, Głos 8, Grzelec 2, Latko

Małopolska Liga Młodzików
PMOS Chrzanów - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 24-23 (11-14)
PMOS: Urbański, Kotwinowski - Marszycki 2, Michalski 3, Skoczylas 1, Hardzina 7, Wójcik 4, Franczak 2, Głuszczenko 3, Witkowski 2, Siewniak

W spotkaniu juniorów młodszych gospodarze grali dość nerwowo, więc trudno im było zgubić rywali. Ta sztuka udała im się za to po przerwie. W 42. minucie przy stanie 20-17 aż pięć razy z rzędu trafili do siatki i mecz praktycznie został rozstrzygnięty. Chrzanowianie dzięki wygranej są w grze o dwa miejsca premiowane awansem do rozgrywek ogólnopolskich. W ciągu tygodnia zagrają jeszcze dwa ostatnie mecze z Libiążem i Kusym Kraków.

W meczu młodzików goście z Tarnowa od 10. minuty objeli prowadzenie i nie dawali rozwinąć skrzydeł graczom PMOS-u. Grali szybko, składnie i prowadzili urozmaicone ataki. Przez ich obronę też trudno się było przedrzeć. Jednak gospodarze konsekwentnie gonili wynik i w 41. minucie po rzucie Kacpra Marszyckieego doprowadzili do wyrównania (20-20). Chwilę potem skrzydłem przedarł się jego kolega z zespołu Filip Wójcik i gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Końcówka to prawdziwy dreszczowiec. Dwa trafienia w wykonaniu najskuteczniejszego w zespole Marcina Hardziny zdecydowały o skromnej, ale ważnej wygranej PMOS-u. Przy porażce Tarnów mógłby wyprzedzić podopiecznych Leszka Wójcika. W walce o najlepszą dwójkę w województwie liczy się jeszcze zespół Kusego Kraków.