Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Chrzanowianin zagra w Górniku Zabrze

06.03.2018 16:19 | 1 komentarz | 4 991 odsłony | Michał Koryczan

Jakub Jochymek, piłkarz Fabloku Chrzanów trafił do jednego z najbardziej utytułowanych klubów futbolowych w Polsce.

1
Chrzanowianin zagra w Górniku Zabrze
Jakub Jochymek (przy piłce) przeniósł się z Fabloku do Górnika Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedemnastoletni pomocnik został wypożyczony do klubu z Zabrza do końca obecnego sezonu. Młody piłkarz został zgłoszony do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

- Przenosiny do Górnika to wielki krok naprzód. Zwłaszcza, że ostatnio występowałem w Chrzanowie w A-klasie, gdzie poza kilkoma drużynami, reszta nie prezentowała zbyt wysokiego poziomu. Nad przenosinami nie wahałem się ani chwili. Przez lata dążyłem do tego, żeby otrzymać taką szansę - mówi Jakub Jochymek.

Zabrzanie zajmują siódme miejsce w tabeli grupy zachodniej CLJ. W pierwszej tegorocznej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra (niedziela, 11 marca).

- Liczę, że trener da mi szansę gry już w tym meczu - mówi młody chrzanowianin, który z zespołem Górnika trenuje od grudnia tamtego roku.

Kto wie, może dzięki udanym występom w Centralnej Lidze Juniorów, dostanie w niedługim czasie szansę występu w pierwszej drużynie czternastokrotnych mistrzów Polski, zajmującej obecnie czwarte miejsce w ekstraklasie.

- Wiadomo, że Górnik stawia na młodzież. Jendak jeszcze bardzo dużo pracy przede mną, ale kto wie - mówi Jakub Jochymek.