Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

02.03.2018 07:00 | 2 komentarze | 2 453 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 12:00

Finał Pucharu Polski na szczeblu zachodniej Małopolski z udziałem MKS Trzebinia to bezsprzecznie sportowe wydarzenie weekendu w regionie. Co poza tym jeszcze nas czeka?

2
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Pojedynek w jesiennym meczu MKS Trzebinia z Sołą Oświęcim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Kto wygra finał Pucharu Polski na szczeblu zachodniej Małopolski?

PIŁKA NOŻNA

Finał Pucharu Polski na szczeblu zachodniej Małopolski
MKS Trzebinia - Soła Oświęcim (sobota, 3 marca, godz. 9, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku)
W spotkaniu finałowym dojdzie do starcia dwóch najlepszych zespołów piłkarskich w regionie, rywalizujących na szczeblu trzeciej ligi.
Sobotni mecz będzie dwunastym pojedynkiem obu drużyn w historii, w tym piątym w Pucharze Polski (łącznie z powtórzonym meczem z 2015 r.). Co ciekawe - trzy z czterech pojedynków w tych rozgrywkach rozstrzygane były w rzutach karnych.
Ostatni raz obie ekipy mierzyły się w listopadzie ubiegłego roku. Trzebinianie pokonali wtedy ówczesnego lidera trzeciej ligi 2-0. Gole dla MKS zdobyli Bartosz Jagła i Marek Mizia, który w zimie przeniósł się do Podhala Nowy Targ.
Faworytem zbliżającego się pojedynku są trzebinianie. W klubie z Oświęcimia, w związku z wycofaniem się sponsora strategicznego i odejściu czołowych piłkarzy, zespół budowany jest praktycznie od nowa.
- Sola ma dużo młodych zawodników. Doświadczenie będzie przemawiać więc za nami. Wszystko będziemy jednak wiedzieć w trakcie meczu, bo nie wiadomo co po przebudowie zaprezentują rywale - mówi Michał Kowalik, zawodnik MKS.
W sobotnim meczu w ekipie „żółto-czarnych" zabraknie kontuzjowanego Marcina Kalinowskiego i rekonwalescenta Grzegorza Jarosza. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ napastnika Mateusza Stanka (uraz).

Przypuszczalny skład MKS:
Tomasz Wróbel - Mariusz Stokłosa, Witold Cichy, Krzysztof Michalec, Bartosz Jagła, Michał Kowalik, Radosław Górka, Mateusz Majcherczyk, Ernest Świętek, Przemysław Porębski, Kacper Sołtys

Droga MKS Trzebinia do finału Pucharu Polski na szczeblu zachodniej Małopolski
Ciężkowianka Jaworzno - MKS Trzebinia 0-7 (Ernest Świętek trzy, Kamil Kłusek dwie, Marcin Kalinowski i Łukasz Sochacki po jednej), Nadwiślanin Gromiec - MKS Trzebinia 3-4 (Jakub Ochman, Krzysztof Michalec, Radosław Górka, Marek Mizia)

Historia meczów MKS z Sołą w Pucharze Polski

11.05.2011 r.: Soła - MKS 0-0, karne 4-3
13.05.2015 r.: MKS - Soła 1-1, karne 5-6*
18.06.2015 r.: MKS - Soła 0-3
27.04.2016 r.: MKS - Soła 2-2, karne 4-2
* mecz został powtórzony


Sparingi
UKS Dulowa - Błyskawica Myślachowice (sobota, 3 marca, godz. 15)
KS Chełmek - Pogoń Imielin (sobota, 3 marca, godz. 15, Chełmek)
Fablok Chrzanów - Przeciszovia Przeciszów (sobota, 3 marca, godz. 17, Chełmek)
Victoria Zalas - Sosnowianka Stanisław Dolny (niedziela, 4 marca, godz. 11)
LKS Gorzów - Polonia Luszowice (niedziela, 4 marca, godz. 15)

Halowe Mistrzostwa Małopolski Zachodniej Sędziów (sobota, 3 marca, godz. 9-13, hala sportowa w Libiążu)
W turnieju wezmą udział cztery zespoły reprezentujące kolegia sędziów z Wadowic, Oświęcimia, Olkusza oraz będącego gospodarzem zmagań Chrzanowa. Zespoły zagrają systemem każdy z każdym (dwie rundy). Na wszystkich po turnieju będą czekały puchary oraz liczne nagrody indywidualne


FUTSAL

Puchar Magic Sport Ligi Futsalu i rozdanie nagród za sezon 2017/2018 (niedziela, 4 marca, godz. 9.30-17, hala sportowa w Chrzanowie)
W turnieju o Puchar Ligi zagra dziewięć zespołów reprezentujących Magic Sport Młodą Ligę Futsalu, Magic Sport Ligę Futsalu oraz jednego ze sponsorów. Po sportowej rywalizacji o godz. 16.30 nastąpi dekoracja uczestników za sezon 2017/2018. Organizatorzy przygotowali nagrody dla wszystkich drużyn. Najlepsi otrzymają m.in medale i sprzęt sportowy.


PIŁKA RĘCZNA

III liga
UKS Czwórka Libiąż - Hutnik Kraków (sobota, 3 marca, godz. 18, hala sportowa w Libiążu)

Małopolska liga juniorów młodszych
PMOS Chrzanów - MOSiR Bochnia (poniedziałek, 5 marca, godz. 18, hala sportowa w Chrzanowie)