Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W Trzebini odkryli karty, z zespołem trenuje były bramkarz Wisły

31.01.2018 21:12 | 6 komentarzy | 4 436 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 09:12

Chociaż okienko transferowe zostanie otwarte 1 lutego, już dziś wiadomo jak będzie wyglądać w rundzie wiosennej kadra trzecioligowego MKS Trzebinia.

6
W Trzebini odkryli karty, z zespołem trenuje były bramkarz Wisły
Maciej Rogóż (z lewej) dołączył do trzecioligowego MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Kogo uważasz za największe zimowe wzmocnienie MKS Trzebinia?

Ekipę MKS wzmocni trzech piłkarzy. Skrzydłowy napastnik Kacper Sołtys i skrzydłowy Bartłomiej Chlebda zostali wypożyczeni do końca czerwca z czwartoligowej Pcimianki.

Na zasadzie transferu definitywnego do trzebińskiej drużyny dołączył natomiast Maciej Rogóż (z Wisły Kraków), który może występować na bokach obrony lub pomocy.

Do drużyny nie dołączy Jakub Ptak. 19-letni obrońca grał ostatnio w Gryfie Wejherowo, a wcześniej w Wiśle Kraków.

Do Trzebini nie przeniesie się także żaden z dwójki testowanych ostatnio napastników, czyli Bartosz Kaszubowski (poprzednio Puszcza Niepołomice) i Jacek Jarnot, broniący ostatnio barw BKS Bielsko-Biała, a wcześniej m.in. Rozwoju Katowice, GKS Katowice i Szombierek Bytom.

Pozyskanie któregoś z nich zależne było przede wszystkim od tego, czy w MKS pozostanie Marek Mizia. Skrzydłowym zainteresowane było bowiem Podhale Nowy Targ. Do transferu ostatecznie nie doszło.

Jak informuje prezes trzebińskiego klubu Jacek Augustynek, kadra trzecioligowego zespołu jest już zamknięta. Co prawda z zespołem trenuje 21-letni bramkarz Mateusz Zając (ostatnio JKS Jarosław, a wcześniej Motor Lublin, Wisła Kraków i Poroniec Poronin), ale mało prawdopobone jest, aby wzmocnił MKS.

- Mateusz jest moim podopiecznym od paru lat. Z racji wyjazdu Szymali na obóz AWF-u i urazu Wróbla, poprosiłem go żeby z nami trenował. Mateusz obecnie jest wolnym zawodnikiem. Rozwiązał umowę w Jarosławiu i z przyjemnością przystał na moją propozycję. Fakt, że z nami trenuje to koleżeńska pomoc, a nie żadne testy - wyjaśnia Krzysztof Wajda, asystent trenera MKS.

W porównaniu z kadrą z rundy jesiennej, na wiosnę Trzebini nie zagrają środkowy pomocnik Tomasz Małodobry i napastnik Rajmund Raźniak.

- Kadra będzie liczyć 23 piłkarzy. Konkurencja w zespole powinna być teraz większa. Myślę, że cała trójka nowych zawodników powinna coś wnieść do drużyny - mówi Jacek Augustynek.