Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Gospodarze byli o krok od wygranej w Caban Cup

28.01.2018 16:23 | 0 komentarzy | 1 688 odsłona | Marek Oratowski

Młodzicy PMOS Chrzanów zajęli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej Caban Cup. Ustąpili gorszym bilansem bramek rywalom z Pogoni Zabrze.

0
Gospodarze byli o krok od wygranej w Caban Cup
Chrzanowianie w ataku na bramkę Pogoni Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od piątku do niedzieli w chrzanowskiej i libiąskiej hali walczyło 400 zawodników, w tym goście z Czech i Anglii. W kategorii dzieci triumfował właśnie zespół z Czech. Piąta lokata przypadła zawodnikom PMOS Chrzanów, trenowanym przez Michała Gacka. Najlepszym strzelcem turnieju został jego podopieczny Dawid Skoczylas.

W rywalizacji młodzików zespół PMOS Chrzanów I wygrał swoją grupę i awansował do najlepszej trójki. Mimo przegranej z Czuwajem Przemyśl (10-11) gospodarze mieli wciąż szansę na końcowy triumf. Warunkiem było pokonanie Pogoni Zabrze różnicą przynajmniej dwóch goli. Chrzanowianie prowadzili nawet czterema bramkami, ale ostatecznie wygrali jedną (12-11) i musieli się zadowolić drugą lokatą. Przypadł im też tytuł najlepszego zawodnika, którym został Marcin Witkowski.

- W tamtym roku zajęliśmy w turnieju trzecie miejsce. Dlatego jestem zadowolony z drugiej lokaty, bo jest progres. Na dodatek pierwszy raz wygraliśmy z Zabrzem. Szkoda, że w końcówce kilka razy się zagapiliśmy i zbyt szybko straciliśmy bramki - skomentował trener chrzanowian Leszek Wójcik.