Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

To już szesnasta zmiana trenera

13.01.2018 12:14 | 0 komentarzy | 3 644 odsłony | Michał Koryczan

Tomasz Ryba został nowym szkoleniowcem grającej w chrzanowskiej A-klasie Korony Lgota. Zastąpił Andrzeja Nowaka.

0
To już szesnasta zmiana trenera
Tomasz Ryba poprowadzi na wiosnę Koronę Lgota
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczasowy trener pracował w Lgocie od stycznia 2012 roku. W klubie doszli do wniosku, że czas już na zmianę. Jest to już szesnasta w tym sezonie (łącznie z przerwą między rozgrywkami) roszada na ławce trenerskiej w seniorskiej ekipie z ziemi chrzanowskiej.

- Andrzej Nowak miał problem z pogodzeniem obowiązków zawodowych z trenowaniem drużyny. Pozostanie jednak naszym graczem - mówi Zbigniew Jastrzębski, prezes Korony.

Na wiosnę zespół poprowadzi Tomasz Ryba, trenujący ostatnio Zagórzankę Zagórze. Wcześniej pracował w Wolance Wola Filipowska, Orle Balin, Ruchu Młoszowa i Fabloku Chrzanów.

- Cel to utrzymanie w rozgrywkach. Jeśli zawodnicy zmobilizują się przy nowym szkoleniowcu, to nie powinno być z tym problemu. Myślę, że środek tabeli odpowiada naszym możliwościom i umiejętnościom - mówi Zbigniew Jastrzębski.

Po rundzie jesiennej Lgota zajmuje dwunaste miejsce w tabeli (w stawce czternastu ekip) chrzanowskiej A-klasy. W trzynastu meczach zdobyła dziewięć punktów notując: dwie wygrane, trzy remisy i osiem porażek.

Co ciekawe, Tomasz Ryba zadebiutuje w oficjalnym meczu na ławce Korony przeciwko Wolance, którą prowadził przez sześć lat, co na pewno doda smaczku tej rywalizacji.