Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Zagórzanka ma nowego trenera

10.12.2017 13:26 | 2 komentarze | 3 659 odsłony | Michał Koryczan

Paweł Burbeło został nowym szkoleniowcem drużyny piłkarskiej z Zagórza, grającej w klasie okręgowej.

2
Zagórzanka ma nowego trenera
Paweł Burbeło (z prawej) został nowym trenerem Zagórzanki Zagórze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stanowisku zastąpił Tomasza Rybę, który pracował w Zagórzance od października tego roku, gdy przejął stery po Piotrze Szczotce.

- Kandydatów na nowego szkoleniowca było sporo, między innymi Mateusz Zdun i Piotr Chlipała. Ostatecznie postawiliśmy na Pawła Burbeło - mówi Leon Kozioł, prezes klubu z Zagórza.

Burbeło jest obecnie piłkarzem A-klasowej Arki Babice (na razie nie wiadomo, czy będzie łączył grę w tym zespole z trenowaniem Zagórzanki). Wcześniej występował w Tęczy Tenczynek (był tam grającym szkoleniowcem) i Orle Balin.

- Cel, jaki postawiliśmy nowemu trenerowi jest utrzymanie w lidze. Jest on całkowicie realny, bo rywale aż tak bardzo nam nie odskoczyli. Konieczne są jednak wzmocnienia, szczególnie w obronie i pomocy - zaznacza Leon Kozioł.
Do Zagórzanki ma dołączyć pięciu piłkarzy, w tym Tomasz Jasieczko, broniący ostatnio barw MKS Alwernia (chrzanowska A-klasa).

Po rundzie jesiennej drużyna z Zagórza zajmuje piętnaste, ostatnie miejsce w tabeli. W czternastu meczach zdobyła trzy punkty.