Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Weź udział w turnieju i pomóż chorej Kasi

02.11.2017 19:24 | 0 komentarzy | 2 264 odsłony | Michał Koryczan

W sobotę szykują się bardzo ciekawe zawody szachowe, podczas których zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację młodej mieszkanki Chrzanowa.

0
Weź udział w turnieju i pomóż chorej Kasi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziewiętnastoletnia Kasia Styła przeszła operację usunięcia guza mózgu. Koszty leczenia choroby i rehabilitacji są bardzo duże.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Chrzanowie postanowiła pomóc dziewczynie, która jest absolwentką tej placówki.

- Podczas sobotniego turnieju szachowego, który odbędzie się w naszej szkole, będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy na rzecz Kasi. Zyski z kawiarenek, stołówki, startowego także trafią na ten cel - mówi Marian Sadzikowski, dyrektor SP nr 8.

Zmagania szachistów rozpoczną się w sobotę, 4 listopada, o godz. 9 i potrwają do godz 17. Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych toczyć się będą w czterech kategoriach: do 7 lat, do 9 lat, do 11 lat oraz do 13 lat.
Starsi z kolei powalczą w Otwartym Turnieju o Puchar Arcymistrza Ziemi Chrzanowskiej Daniela Sadzikowskiego.

- Zainteresowanie udziałem w zawodach jest naprawdę duże. Powiem szczerze, że zaskoczyło nas pozytywnie. Zarejestrowało się już ponad dwustu zawodników, a przypominam, że można się jeszcze zapisywać - mówi Marian Sadzikowski.

Szczegółowe informacje o turnieju oraz zapisach znajdziecie TUTAJ.

Podczas sobotniej imprezy sportowej Daniel Sadzikowski odbierze tytuł arcymistrzowski.

- Chcemy pokazać, że zaczynając na takich turniejach, można w przyszłości osiągnąć w szachach bardzo duże sukcesy. Warto przyjść na zawody i porównać swoje umiejetności z innymi - mówi dyrektor.