Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Pierwsza kobieta w historii libiąskiego boksu walczyła w ringu

28.10.2017 19:20 | 0 komentarzy | 2 845 odsłony | Marek Oratowski

Aż czterdzieści walk obejrzeli miłośnicy pięściarstwa w sobotę w Libiążu. W gronie startujących znalazła się zawodniczka gospodarzy Kornelia Pawliszyn.

0
Pierwsza kobieta w historii libiąskiego boksu walczyła w ringu
Kornelia Pawliszyn (z prawej) wygrała swoją pierwszą walkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ringu zmierzyli się uczestnicy Międzynarodowych Grand Prix Małopolski: kadeci, juniorzy, młodzicy i seniorzy.

- Przyjechali do nas zawodnicy reprezentujący 26 klubów z województw. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i opolskiego. W tym gronie mamy medalistów mistrzostw Polski - poinformował organizaor imprezy Ariel Środa z Akademii Bokserskiej Libiąż.

Klub działa od kilku miesięcy i dzięki jego działaczom ta dyscyplina sportu mająca w mieście duże tradycje została reaktywowana.

Kibice czekali zwłaszcza na walkę nr 17 z udziałem Kornelii Pawliszyn. To pierwsza zawodniczka Akademii oraz w historii libiąskiego boksu, która weszła do ringu. I na dodatek w pięknym stylu i przed czasem pokonałą swoją rywalkę Wiktorię Tereszczak (Ring Bielsko).

- Wcześniej uprawiałam piłkę nożną. Stałam na bramce. Szukałam nowego sportu i mama wypatrzyła ogłoszenie w internecie, że w Libiążu organizowane są wakacje z boksem. Strasznie mi się to spodobało. Na pierwszym sparingu przyszło mi walczyć z mistrzynią Polski, więc mogłam sie dowiedzieć, czego mi brakuje. Pracuję zwłaszcza nad szybkością i pracą nóg, bo wyprowadzanie ciosów nieźle mi już wychodzi - powiedziała nam 15-letnia Kornelia Pawliszyn. Pochodzi z Regulic, od niedawna mieszka w Chrzanowie.