Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W trzebińskim MKS doszło do zmiany trenera

21.09.2017 19:04 | 60 komentarzy | 4 956 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 20:43

Maciej Antkiewicz nie jest już szkoleniowcem trzecioligowców z Trzebini. Zastąpił go Krzysztof Szopa.

60
W trzebińskim MKS doszło do zmiany trenera
Maciej Antkiewicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Jak wypadnie debiut Krzysztofa Szopy w roli trenera MKS Trzebinia?

Jak informuje Jacek Augustynek, prezes MKS, Antkiewicz złożył rezygnację i ta została w czwartek przyjęta przez zarząd. Klub nie podaje powodów decyzji dotychczasowego szkoleniowca.

- Na ławce trenerskiej zastąpi go Krzysztof Szopa. Zawarliśmy z nim umowę do końca rundy jesiennej - mówi Jacek Augustynek.

Krzysztof Szopa pracował ostatnio jako szkoleniowiec kadry Małopolski, grającej w krajowych eliminacjach Regions' Cup. Wcześniej trenował m.in. w Garbarni Kraków, Świcie Krzeszowice, MKS Alwernia i Orle Balin.

Na stanowisku asystenta i trenera bramkarzy pozostanie Krzysztof Wajda.

A jak całą sytuację tłumaczy Maciej Antkiewicz?

- Klub ma wobec mnie zaległości jeszcze z poprzedniej rundy. Jednak nie to było główną przyczyną mojej rezygnacji. Chodziło mi przede wszystkim o sposób komunikowania się ze mną, a raczej jego brak. W poprzedniej rundzie, gdy realizowaliśmy trudne zadanie utrzymania drużyny w trzeciej lidze od strony działaczy wszystko było w najlepszym porządku. Wszyscy wspierali chłopaków i mnie. Jednak potem się to zmieniło. Wiem, że początek rundy był nieudany. Tym sobie tłumaczyłem pewne zachowania. Wyciągnęliśmy z chłopakami konkretne wnioski. W ostatnich meczach zespół prezentował się już zdecydowanie lepiej. Miałem nadzieję, że może to zmieni podejście zarządu i prezesa do trenerów. Mój wniosek o zakończenie pracy w klubie był próbą mocnego podkreślenia, że tak nie można współpracować. Miałem nadzieję na pozytywną reakcję. Nic takiego nie nastąpiło. Zarząd szybko przychylił się do mojego odejścia. Z przykrością zatem opuszczam klub, a przede wszystkim drużynę. Będzie mi brakować szatni MKS i zawodników, którzy ją tworzą. To świetna grupa ludzi i piłkarzy. Za to im dziękuję. Mam też nadzieję, że oni zrozumieją powody mojego odejścia - mówi Maciej Antkiewicz, były już trener MKS.