Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Tour de Pologne. Kolarze przejechali przez ziemię chrzanowską

01.08.2017 18:30 | 3 komentarze | 6 308 odsłon | Michał Koryczan

Uczestnicy jednej z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych imprez sportowych w Polsce we wtorkowe popołudnie gościli między innymi w Trzebini.

3
Tour de Pologne. Kolarze przejechali przez ziemię chrzanowską
Peleton przejeżdża przez centrum Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W pierwszy dzień sierpnia zawodnikom startującym w 74. Tour de Pologne przyszło rywalizować na trasie liczącego 238 km etapu z Zawiercia do Zabrza.

Przebiegał on m.in. przez ziemię chrzanowską. W centrum Trzebini zebrali się zarówno miłośnicy kolarstwa, jak również osoby, które ze względu na zamknięcie ulic musiały poczekać na przejazd sportowców.

Jedni i drudzy mogli na własne oczy zobaczyć w akcji czołowych zawodników z całego świata. Najpierw obejrzeli kilkuosobową ucieczkę, a nieco później cały peleton.

- Akurat jadę do pracy. Ruch został wstrzymany, wiec nadarzyła się okazja, żeby obejrzeć przejazd kolarzy. Specjalnie pewnie bym nie przyjechał - mówi Robert Krok z Alwerni.

- Interesuję się kolarstwem. To sprawiedliwy sport, oczywiście pod warunkiem, że ktoś nie stosuje dopingu. Jest bardzo widowiskowy, choć czasem i niebezpieczny. To na pewno fajna atrakcja dla mieszkańców. Poza tym, dzięki temu zostały naprawione niektóre drogi, po których mieli jechać kolarze. Gdyby nie to, może poczekalibyśmy jeszcze na remonty - uważa Lucjan Ludwikowski z Trzebini.