Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Startuje Tour de Pologne. Będą utrudnienia na drogach

27.07.2017 13:21 | 2 komentarze | 8 605 odsłon | Michał Koryczan

W sobotę rozpoczyna się jedna z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Czołowi kolarze świata zawitają także na ziemię chrzanowską.

2
Startuje Tour de Pologne. Będą utrudnienia na drogach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy 74. Tour de Pologne do rywalizacji przystąpią 29 lipca w Krakowie. Zakończą ją 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W zmaganiach wezmą udział reprezentanci 22 ekip kolarskich. W gronie tym nie zabraknie m.in. Rafała Majki oraz mistrza świata Petera Sagana.

Uczestnicy tej prestiżowej imprezy kolejny już raz zagoszczą na drogach ziemi chrzanowskiej.
W poniedziałek, 31 lipca, zawodnicy jadący z Jaworzna do Szczyrku zawitają do Gorzowa w gminie Chełmek. Powinni się tam pojawić około godz. 15.50.

Dzień później, 1 sierpnia na kolarzy czekać będzie czwarty etap z Zawiercia do Zabrza, o długości 238 km. Tuż po godzinie 14 peleton zawodnicy powinni zameldować się w Lgocie, a następnie Myślachowicach. W centrum Trzebini mają być ok. 14.20. Na rondzie skręcą w ulicę Słowackiego i pojadą w stronę Piły Kościeleckiej i Bolęcina. Trasa poprowadzi potem przez Płazę i Wygiełzów (cykliści dotrą tam ok. 14.40). Dziesięć minut później powalczą na premii w Żarkach. Stamtąd przejadą przez Libiąż, a około 15 peleton powinien pojawić się w Chełmku.

Jak informuje Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa KPP w Chrzanowie, około pół godziny przed przejazdem kolumny wyścigu zostaną zamknięte ulice, którymi kolarze przejadą.

- Na głównych skrzyżowaniach policjanci rozpoczną ręczne kierowanie ruchem. Przedstawiciele organizatora będą też pilnowali tego, by nikt w tym czasie nie wyjechał z posesji na drogę - mówi Katarzyna Dąbkowska.