Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Trzebinianie nadal niepokonani w sparingach. W zespole są nowe twarze

26.07.2017 20:35 | 18 komentarzy | 3 080 odsłony | Michał Koryczan

W swoim czwartym pojedynku w ramach przygotowań do nowego sezonu trzecioligowcy z Trzebini pokonali Wiślankę Grabie.

18
Trzebinianie nadal niepokonani w sparingach. W zespole są nowe twarze
Marek Mizia zdobył pierwszego gola dla MKS w sparingu z Wiślanką Grabie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiślanka Grabie - MKS Trzebinia 2-4 (0-2)
Gole dla MKS: Marek Mizia, Rajmund Raźniak, Łukasz Sochacki i testowany

Trzebinia: Szymala - Sawczuk, Ochman, Michalec, Jagła, Stokłosa, Kalinowski, Majcherczyk, Raźniak, Stanek, Mizia oraz Wróbel, Cichy, Górka, Martyniak, Jarosz, testowany 1, testowany 2, testowany 3, Sochacki, Kowalik, testowany 4

W swoim czwartym sparingu w ramach przygotowań do nowego sezonu trzecioligowcy z Trzebini zanotowali trzecie zwycięstwo. Tym razem pokonali występującą o klasę rozgrywkową niżej Wiślankę Grabie.
Do przerwy „żółto-czarni" prowadzili 2-0 po trafieniach Marka Mizi oraz Rajmunda Raźniaka. Po zmianie stron kolejne gole dla MKS zdobyli Łukasz Sochacki i jeden z testowanych piłkarzy. W drugiej odsłonie trzebinianie pozwolili rywalom na strzelenie dwóch bramek.
- Do tej pory mierzyliśmy się gównie z zespołami niżej notowanymi. Teraz czekają nas starcia z mocnymi zespołami, czyli Hutnikiem i Podhalem. Te mecze będą bardziej miarodajne co do naszej formy. Coraz sensowniej prezentujemy się pod względem taktycznym. Cieszy mnie, że zawodnicy trenują z dużym zaangażowaniem - mówi Maciej Antkiewicz, trener trzebinian,
W sparingu zagrali pozyskani w ostatnich dniach obrońcy: Witold Cichy (31 lat, ostatnio ROW Rybnik, a wcześniej m.in. Odra Wodzisław Śląski z którą występował w ekstraklasie oraz Kolejarz Stróże, Puszcza Niepołomice i Kotwica Kołobrzeg) i Krzysztof Michalec (28 lat, poprzednio Jutrzenka Giebułtów, a wcześniej m.in. Czarni-Góral Żywiec, Przebój Wolbrom i Szreniawa Nowy Wiśnicz).
W nowym sezonie w barwach MKS zobaczymy także wracających z wypożyczeń napastnika Rajmunda Raźniaka (ostatnio UKS Dulowa) i Tomasza Małodobrego (poprzednio Szczakowianka Jaworzno) oraz Grzegorza Jarosza z drużyny juniorów. Wszystko wskazuje, że to nie koniec wzmocnień. Jak podkreśla prezes MKS Jacek Augustynek, to konieczność w obliczu sporej liczby ubytków kadrowych.
Przypomnijmy, że z drużyny odeszli: Gaspar Repa (do Victorii 1918 Jaworzno), Dariusz Gawęcki (do Hutnika Kraków), Szymon Kurek (do KS Chełmek), Dawid Dudek (wrócił do Bukowna) oraz Krzysztof Pająk (znalazł się w kręgu zainteresowań Orła Ryczów i Orła Piaski Wielkie). Treningów nie wznowili natomiast Jakub Pająk i Krzysztof Kaiser. Paweł Piskorz z kolei przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do Strażaka Rajsko.
- Parę odejść nas zaskoczyło. Największym ubytkiem jest Dariusz Gawęcki. Musimy uzupełnić tę lukę. Postaramy się jeszcze ściągnąć kogoś do środkowej strefy. Musimy pozyskać w sumie sześciu nowych graczy - uważa Maciej Antkiewicz.


Wyniki innych spotkań:

UKS Dulowa - Leśnik Gorenice 9-0

Victoria 1918 Jaworzno - Bolesław Bukowno 5-0

LKS Żarki - MKS Fablok Chrzanów 1-0

Zagórzanka Zagórze - Wisła Jankowice 3-1