Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Bramkarz z Chełmka ma szansę zagrać w Anglii

13.07.2017 20:20 | 0 komentarzy | 5 491 odsłon | Adam Banach

W niedzielę na testy do Sunderlandu wyleci Wiktor Bieniek. Bramkarz reprezentacji Polski U-16 w piłce nożnej swoją przygodę ze sportem rozpoczynał w KS Chełmek.

0
Bramkarz z Chełmka ma szansę zagrać w Anglii
Wiktor Bieniek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiktor Bieniek od dwóch sezonów występuje w UKS SMS Łódź. Dobra gra w tym klubie owocuje od dłuższego czasu powołaniami do piłkarskiej reprezentacji Polski rocznika 2001.

- Podczas jednego ze spotkań z Ukrainą obserwowali mnie skauci Sunderlandu. Dostałem propozycję testów. Początkowo traktowałem to jako ciekawe doświadczenie, ale z czasem jako okazję do sprawdzenia się. Pierwszy raz w Anglii byłem w maju i trenowałem z grupami U-16, U-18 i U-23, by ostatniego dnia ćwiczyć z pierwszym zespołem, który niestety spadł z Premier League - wyjaśnia Bieniek.

Ponownie na wyspy leci w najbliższą niedzielę. Jeśli w ciągu dziewięciu dni przekona do siebie miejscowych trenerów już w te wakacje powinien zaliczyć transfer do Sunderlandu, dołączając tym samym do sporej grupy polskich młodych bramkarzy w klubach zagranicznych.

- Nie patrzę na innych, bo wiem, że dostałem od Boga spory talent i jeśli będę ciężko pracował i przy tym zachowywał się profesjonalnie, uda mi się osiągnąć sukces. Nie mam swojego wzoru, ale najbardziej lubię Davida De Gea z Manchesteru United - mówi Wiktor. Radzi wszystkich młodym zawodnikom jak najszybsze szukanie mocniejszego klubu poza miejscem zamieszkania.

- Można się bardzo rozwinąć. Było ciężko, ale z czasem uważam, że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, która podjąłem wraz z rodzicami, bo wiele im zawdzięczam. Mówię tutaj o wyjeździe do SMS-u Łódź - dodaje szesnastolatek.