Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Victoria bez trenera

04.07.2017 13:17 | 0 komentarzy | 3 424 odsłony | Michał Koryczan

Piotr Chlipała, grający szkoleniowiec zespołu z Zalasu zrezygnował w poniedziałek z dalszej pracy z drużyną.

0
Victoria bez trenera
Piotr Chlipała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trener postanowił zakończyć dwuletnią przygodę z Victorią. W tym czasie zdołał zapisać ważną kartę w historii tego klubu. To pod jego wodzą zespół po raz pierwszy awansował do okręgówki.

Premierowy sezon na tym szczeblu piłkarskich zmagań zakończył się degradacją Zalasu. W minionym sezonie Victoria w 30 meczach zdobyła 19 punktów, co dało jej w klasyfikacji końcowej ostatnie miejsce.

Klub nie zamierzał się żegnać ze szkoleniowcem. Ten jednak postanowił odejść. Jego zdaniem zarówno on, jak i drużyna potrzebuje nowych bodźców do dalszej pracy.

- Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby utrzymać się w klasie okręgowej. Nie udało się. Dziękuję zarządowi i drużynie za te dwa lata. Za to że dali mi szansę nauki pracy trenerskiej. Miałem okazję współpracować z naprawdę fajną grupą ludzi. Co dalej? Czuję się na silach, żeby jeszcze pograć w piłkę. Zobaczymy, czy trafi się jakaś propozycja - mówi Piotr Chlipała, grający w przeszłości m.in. w pierwszej lidze w barwach Kmity Zabierzów i Sandecji Nowy Sącz.