Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Tłum biegaczy wystartował spod MOKSiR-u (WIDEO)

07.05.2017 21:10 | 15 komentarzy | 7 616 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 22:33

W I Chrzanowskim Biegu Ulicznym "Pociąg do biegania" uczestniczyło w niedzielę 431 zawodników. Najmłodszy miał osiem lat, najstarszy 77. Przyjezdni i miejscowi chwalili organizację i trasę.

15
Tłum biegaczy wystartował spod MOKSiR-u (WIDEO)
Już na początku biegu wytworzyla się czołówka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Lokalni biegacze w końcu doczekali się w stolicy powiatu zawodów ulicznych z prawdziwego zdarzenia. Zawodnicy wystartowali spod MOKSiR-u i przez ulicę Kusocińskiego, Zieloną i Sikorskiego wbiegli na obwodnicę. Przed rondem przy szpitalu zawrócili. Uczestnicy rywalizacji na 5 km zrobili jedną pętlę, a zapisani na dystans dwa razy dłuższy, mieli do pokonania jeszcze drugie "kółko".

Na 5 km triumfował 20-letni student matematyki Filip Krauze z Chrzanowa.
- Biegam od siedmiu lat. Trasa była ciekawa. Dopingowała mnie kuzynka z córką - opowiadał.

Rywalizację na 10 km wygrał Adam Czerwiński z Krakowa w bardzo dobrym czasie 31 minut i 45 sekund. Najlepszy na tym dystansie z zawodników ziemi chrzanowskiej, Przemysław Koziarz, był dziewiąty. Najszybszą zawodniczką z naszego regionu po raz kolejny okazała się Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa.

Jedni walczyli o jak najlepszy czas, inni chcieli tylko ukończyć bieg. Ostatni ze stawki potrzebowali na to godziny i 15 minut.

- Biegacze dopisali. Zanotowaliśmy rekord frekwencji. Myślę, że ciekawe nagrody finansowe dla zawodników i drużyn oraz właściwa promocja zrobiły swoje.  Pogoda też była dobra do biegania. Nie padało, co ucieszyło też dzieci, które uczestniczyły w swoich biegach i innych atrakcjach - stwierdził koordynator "Pociągu do biegania" Piotr Potocki.

Na wózku inwalidzkim wystartował chrzanowianin Marcin Sienkiewicz.
- Do tej pory jeździłem w zawodach na rowerze z napędem ręcznym. To mój pierwszy start na wózku. Chciałem w ten sposób uczcić pierwszą rocznicę ślubu i pokazać, że niepełnosprawni też mogą uczestniczyć w takim wydarzeniu - podkreślił na mecie. Jak wszyscy uczestnicy, dostał pamiątkową koszulkę oraz medal.

Nagrodę dla najbardziej żywiołowych kibiców odebrali chrzanowscy harcerze, wspierający swojego komendanta Michała Rzepkę.