Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W trakcie biegu ulicami Chrzanowa kierowców czekają utrudnienia

05.05.2017 09:13 | 5 komentarzy | 4 944 odsłony | Marek Oratowski

Stolicę powiatu w niedzielę, 7 maja, opanują uczestnicy "Pociągu do biegania". Ponieważ start organizatorzy zaplanowali pod MOKSiR-em, oznaczać to będzie komplikacje dla zmotoryzowanych.

5
W trakcie biegu ulicami Chrzanowa kierowców czekają utrudnienia
Mapka trasy biegu Fot. Urząd Miejski w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 14.30 do 18. Obejmą ulice Broniewskiego, Kusocińskiego, Bagnistą, Zieloną, Rondo Ofiar Faszyzmu, ul. Sikorskiego i rondo przy ul. Europejskiej. Rondo przy szpitalu nie zostanie wyłączone całkowicie. Jedynie kierowcy nie zjadą z niego w czasie biegu na obwodnicę północno-wschodnią.

Około godziny 17 ruch powinien zostać wznowiony na większości odcinków. Z wyjątkiem ulicy Broniewskiego na wysokości Placu Tysiąclecia, gdzie będzie meta i zostanie dokonana dekoracja najlepszych. Tam utrudnienia potrwają do godz. 18. Organizatorzy sugerują, by mieszkańcy w miarę możliwości nie pozostawiali w tym czasie samochodów na parkingach wzdłuż trasy.

Organizacja komunikacji miejskiej na czas zawodów ma wyglądać podobnie, jak w trakcie Dni Chrzanowa. Autobusy ZKKM z dworca przy ulicy Zielonej wyjadą na ulicę Krakowską. W trakcie biegu nieczynne będą przystanki Śródmieście i Wodzińska. Pasażerowie mogą jednak wsiadać na pobliskim przystanku przy parku miejskim.

Bieg zostanie rozegrany na dystansach 5 km i 10 km. Zgłosiło się do niego prawie czterysta osób. Organizatorzy zapraszają kibiców do dopingowania zawodników na trasie. Najciekawsza grupa fanów biegania otrzyma nagrodę w wysokości 200 złotych. Imprezę organizują Urząd Miejski w Chrzanowie, MOKSiR, Trzebińskie Centrum Kultury i Parkrun Chrzanów. "Przełom" jest patronem medialnym.

Program biegu i imprez towarzyszących