Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ponad 130 osób uczestniczyło w papieskim rajdzie rowerowym

30.04.2017 18:59 | 0 komentarzy | 5 291 odsłon | Marek Oratowski

Trzy pokolenia przejechały w niedzielę trasę zlotu, prowadzącą z Chrzanowa do Wygiełzowa. Na mecie, w skansenie, na cyklistów czekała kiełbaska i konkurs z nagrodami.

0
Ponad 130 osób uczestniczyło w papieskim rajdzie rowerowym
Cykliści na ulicy Powstańców Styczniowych w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Imprezę organizuje starostwo. Wszyscy wyruszyli spod kościoła św. Mikołaja. Przez Żarki i pełną błota i kałuż drogę rowerową w Zagórzu cykliści pedałowali do Wygiełzowa. Zatrzymali się tam przy ustawionym jesienią ubiegłego roku kamieniu upamiętniającym pobyt Karola Wojtyły.

Już na terenie skansenu rowerzyści dostali kiełbaskę. Małgorzata Wojar ze starostwa zorganizowała konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Dziesięć osób otrzymało nagrody (m.in. torby i kubki termiczne).

- Na szczęście pogoda trochę się poprawiła. Przez te ostatnie deszcze wcale nie dało się jeżdzić. Bardzo mi tego brakowało, bo biorę udział we wszystkich rajdach. Zwykle na przejażdżki wybieram się z koleźanką. Razem pojechałyśmy nawet do Wadowic. Na trasie do Wygiełzowa było bardzo sympatycznie. W poniedziałek czeka mnie kolejna impreza, tym razem w Płokach - powiedziała nam jedna z uczestniczek, emerytka z Chrzanowa Elżbieta Kieres.