Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Wigilia na sportowo. Niektórym biegaczom towarzyszyły psy

24.12.2016 14:52 | 0 komentarzy | 2 880 odsłony | Marek Oratowski

Setny bieg w ramach Parkrun Chrzanów zgromadził w sobotnie przedpołudnie rekordową liczbę 121 zawodników.

0
Wigilia na sportowo. Niektórym biegaczom towarzyszyły psy
Najlepsi panowie w sobotnim biegu. To według kolejności miejsc Norbert Jachymczyk, Jerzy Topa i Kacper Kolanowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od prawie dwóch lat miłośnicy biegania spotykają się o godz. 9 w Kroczymiechu, skąd ruszają na 5-kilometrową trasę. W wigilię impreza odbyła się po raz setny. Nic dziwnego, że miała wyjątkową oprawę.

- Nie zabrakło wigilijnych akcentów. Jest barszczyk, paszteciki i trochę łakoci. Każdy biegacz dostał pamiątkowy medal z logo biegu, wykonany przez Andrzeja Gozdka. No i mamy podium dla najlepszych - wyliczył koodynator biegu Robert Grzegorz Skupień.

Jak przystało na taki jubileusz, padł frekwencyjny rekord. Do mety dotarło 121 zawodników. Wśród panów najszybszy był niedawny zwycięzca Chrzanowskiego Crossu św. Mikołaj Norbert Jachymczyk z Jaworzna (18 minut i 8 sekund). Dwóm zawodnikom, którzy przybiegli za nim, towarzyszyły psy.

Wśród kobiet pierwsza linię mety minęła chrzanowianka Aleksandra Jachimczyk (21 minut i 18 sekund). Jednak najważniejsze nie okazały się wyniki, ale możliwość aktywnego rozpoczęcia świątecznego weekendu. Na trasę wyruszyły nawet całe rodziny.

- Przyjechałem z żoną i trzema córkami, które zachęciłem do biegania. W tym roku zaliczyłem pierwszy maraton. Ukończyłem go w Warszawie - powiedział nam Daniel Siata z Trzebini.
Niektórzy na mecie już umawiali się na świąteczne i sylwestrowe bieganie.