Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uczczą patrona i pomogą potrzebującym

16.12.2016 09:45 | 0 komentarzy | 2 112 odsłony | Michał Koryczan

O zbliżającym się Chrzanowskim Crossie Świętego Mikołaja z Krzysztofem Zubikiem, dyrektorem organizującego imprezę biegową Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Chrzanowie, rozmawia Michał Koryczan.

0
Uczczą patrona i pomogą potrzebującym
Krzysztof Zubik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Michał Koryczan: W niedzielę szykuje się pierwszy Chrzanowski Cross Świętego Mikołaja.
Krzysztof Zubik:
W poprzednich latach organizowaliśmy biegi narciarskie ku czci patrona miasta. W ostatnim czasie z powodu braku śniegu nie udało się jednak rozegrać zawodów. Skoro pogoda nam nie pomaga, to musimy się do niej dostosować. Dlatego zmieniliśmy formułę imprezy.

Ilu uczestników już się zapisało?
- Ponad 40. Zgłoszenia on line są przyjmowane jeszcze w piątek, 16 grudnia. Wpisowe wynosi 10 zł. Zapisywać można się także w dniu zawodów. Wówczas trzeba jednak zapłacić 20 zł. Młodzież szkolna startuje za darmo. Mam informację, że grupa uczniów wybiera się na niedzielne zwody. Liczę, że weźmie w nich udział w sumie około setki osób.

Poza aspektem sportowym, nie zabraknie charytatywnego.
- Cały dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz chrzanowskiej filii hospicjum Homo-Homini w Jaworznie. Rozmawiałem z biegaczami na ten temat i bardzo się z tego powodu ucieszyli. Nie dość, że zrobią coś dla siebie, to jeszcze pomogą innym.

Cross Świętego Mikołaja, którego patronem medialnym jest "Przełom", rozpocznie się w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 10. Trasa pięciokilometrowego biegu rozpocznie się przy Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Chrzanowie. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Zespole Szkół nr 2 w Chrzanowie przy ul. Wyszyńskiego (godz. 8-30 - 9.30).